دسته بندی برای "ادبیات"

43 خبر

کتاب

چرا نویسندگانِ زن با نام مستعار می‌نویسند؟

در تاریخ ادبیات، زنانی که کتاب‌هایشان را با نام‌های مستعار چاپ کرده‌اند کم نیستند. البته پرحاشیه‌ترین نمونۀ آن خواهران برونته بودند که با نام سه مرد کتاب‌هایشان را چاپ می‌کردند. به گزارش فارس، چرا برخی از نویسندگان زن نمی‌خواهند نام اصلی‌شان آشکار شود؟ پیش از هر چیز به‌دلیل اینکه دیگر نمی‌توانند به‌راحتی قبل دربارۀ جامعه‌شان […]

۲۶ دی ۱۳۹۵
ویلیام پیتر بلتی

نویسنده «جن‌گیر» درگذشت

ویلیام پیتر بلتی، نویسنده رمان «جن‌گیر» در ۸۹ سالگی درگذشت. به گزارش هفت راه، ویلیام پیتر بلتی، نویسنده و فیلمساز آمریکایی در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۷ در نیویورک درگذشت. بلتی در ۷ ژانویه ۱۹۲۸ در نیویورک متولد شد. پدرش در شش سالگی او را ترک کرد و دوران کودکی او با ۲۸ بار جابه‌جایی منزل همراه […]

۲۵ دی ۱۳۹۵
شهرام شکیبا

واکنش رهبر انقلاب به برنامه قند پهلو

۱۴ سال پیش، رهبر انقلاب در دیدار  گروه «ورزش و سرگرمى» صدا، با اشاره به اهمیت و جایگاه تفریح و شادمانی در اسلام فرمودند: «من قبول ندارم کسی چهره‌ی اسلام را یک چهره‌ی خشمگین واخمو و بد اخلاق تصور کند. به‌هیچ و جه، اسلام این نیست… بنابراین، شما همین‌طور که یک کار تفریحی را انجام می‌دهید، […]

۱۳ دی ۱۳۹۵
ketab

آیا بازار کتاب در پاییز رونق می‌گیرد؟

طرح پاییزه کتاب بعد از طرح‌های عیدانه کتاب و کتابفروشی به وسعت ایران و تابستانه کتاب، چهارمین گام در راستای توجه وزارت ارشاد به اعطای یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌هاست.

۲۹ آذر ۱۳۹۵
abo-vesal

پرورش یافتگان مکتب روح‌الله/ نگاهی به سه کتاب منتشر شده درباره شهدای مدافع حرم

شاید بتوان گفت هنوز راه بسیاری برای معرفی و شناساندن شهدای مدافع حرم به جامعه باید طی شود زیرا حجم کتاب‌های منتشر شده تاکنون، رقم قابل توجهی نیست.

۱۵ آذر ۱۳۹۵
sonika

اولین چهره مشهوری که بخاطر ترامپ از آمریکا رفت

به گزارش هفت راه، وول سوینکا نویسنده برجسته جهانی که اعلام کرده بود در صورت پیروزی ترامپ از آمریکا می‌رود، این کار را عملی کرد.  به گزارش نیشن، سوینکا گفت: وعده‌ام را عملی کردم و آمریکا را ترک کردم. کاری را که گفته بودم انجام می‌دهم، انجام دادم. وی افزود: از آنچه در دوران ترامپ اتفاق […]

۱۴ آذر ۱۳۹۵
ali-mohammad-moadab

علی‌محمد مودب: مُد و سلیقه‌های نادرستی بر شعر سلطنت می‌کنند/ کسی که دلبستگی به انقلاب ندارد، حق نقد ندارد

شاعر منظومه «دست خون» با اشاره به جریان‌های رایج در شعر گفت: می‌بینم مُد و سلیقه‌هایی بر شعر سلطنت و حکمرانی می‌کنند که درست نیست.

۷ آذر ۱۳۹۵
faghat-gholam-hoseyn

بخش‌های خواندنی کتاب «فقط غلامِ حسین باش»

بعضی کتاب‌ها خیلی زود بر سر زبان ها می‌افتد. کتاب هایی که بسیار خواندنی‌اند ولی شاید فرصت خواندن این کتاب ها را نداریم. روزهای تعطیل می‌توانید بخش هایی از یک کتاب خواندنی را بخوانید.

۶ آذر ۱۳۹۵
ketabbaz
یادداشتی به بهانه پایان فصل اول برنامه موفق «کتاب باز»:

فصل خوب کتاب در تلویزیون

می‌طلبد مدیران رسانه ملی اکنون که برنامه‌هایی مانند «کتاب باز» یا «شابک» از رسانه ملی پخش می‌شوند بر حمایت و ادامه تولید آنها تاکید کنند.

۳ آذر ۱۳۹۵
tojihol-masael-1

نگاهی به کتاب «توجیه المسائل کربلا»؛ توجیه‌ها و بهانه‌هایی برای با حسین نبودن! + بخش‌های خواندنی کتاب

عده‌ای در کربلا حاضر نشدند و بهانه‌شان این بود که اگر در کربلا بیاییم. کشته می‌شویم. درحالی که در این شرایط اسلام به افرادی مثال ما نیاز دارد.

۲۹ آبان ۱۳۹۵
most-frequently-challenged-book
اهالی فرهنگ در گفتگو با «هفت راه» به بهانه روز کتابخوانی:

فعالین عرصه کتاب مطالعه چه آثاری را پیشنهاد می‌کنند؟/ از «قاف» و «خاطرات عزت شاهی» تا «خط مقدم» و «آینه جادو»

فرا رسیدن روز کتابخوانی بهانه‌ای شد تا به سراغ برخی از فعالین فرهنگی برویم و کتاب‌های پیشنهادیشان برای مطالعه را جویا شویم.

۲۴ آبان ۱۳۹۵
Zayo

بخش‌های خواندنی رمان علمی تخیلی «زایو»

بعضی کتاب‌ها خیلی زود بر سر زبان ها می‌افتد. کتاب هایی که بسیار خواندنی‌اند ولی شاید فرصت خواندن این کتاب ها را نداریم. می‌توانید بخش هایی از یک کتاب خواندنی را در مجله مهر بخوانید.

۲۲ آبان ۱۳۹۵
rahmate-vaseh

کتابی که حجت‌الاسلام پناهیان برای پیاده‌روی اربعین توصیه کرد، چه بود؟

حجت‌الاسلام پناهیان گفت: چقدر خوب است قطعات صوتی کتاب “رحمت واسعه” در پیاده‌روی اربعین در اختیار زائران قرار گیرد . همچنین رادیو اربعین نیز می‌تواند بخش‌هایی از این کتاب را در اختیار مخاطبان قرار دهد

۱۷ آبان ۱۳۹۵
bazare-ketab

در بازار کتاب‌های کپی خیابان انقلاب چه می‌گذرد؟

می‌گوید چرا به سراغ کتافروشی می‌روی من کتاب را دارم؛ فقط چند دقیقه پای بساطم صبر کن تا کتاب را برایت بیاورم.

۱۶ آبان ۱۳۹۵
an-mard-ba-baran

بخش‌های خواندنی کتاب «آن مرد با باران می‌آید»

بعضی کتاب‌ها خیلی زود بر سر زبان ها می‌افتد. کتاب هایی که بسیار خواندنی‌اند ولی شاید فرصت خواندن این کتاب ها را نداریم. روزهای تعطیل می‌توانید بخش هایی از یک کتاب خواندنی را بخوانید.

۱۵ آبان ۱۳۹۵