نشريه روشنفكرها: حاتمي‌كيا خيال مي‌كند ارشميدس است!

مجله فرهنگی هفت راه – گروه فضای مجازی: بیشتر از یک سال از جشنواره فیلم فجر ۳۲ می‌گذرد اما حواشی آن حتی پس از برگزاری جشنواره سی‌وسوم هم فروکش نکرده است. داستان خروش ابراهیم حاتمی‌کیا بر هیات انتخاب فیلم‌ها و انتقاد از اینکه چرا به فیلیمی مانند «شیار ۱۴۳» بی‌توجهی شده، در‌‌ همان ایام جشنواره هم واکنش‌ها و حواشی زیادی داشت و نهایتا سبب شد تا «چ»، آخرین حرف حاتمی‌کیا در سینمای ایران جایی در میان سیمرغ‌های آن دوره از جشنواره نداشته باشد.

حالا و با وجود بیشتر از یک سال از این وقایع، نشریه «تجربه» در شماره نوروزی خود و به بهانه معرفی فیلم نرگس آبیار، بار دیگر به کارگردان مطرح سینمای ایران حمله کرده و او را به هوچی‌گری متهم کرده است.

488222_238

در بخشی از یادداشت این مجله آمده است:

… گویی این فیلم متعلق به دیگران است. فیلمی برای مریلا زارعی تا آن را تقدیم کند و بعد انگشت اتهام به سوی این و آن بگیرد. شاید فیلمی برای آن کارگردان عصبانی روزهای جشنواره سال گذشته که «اورکا اورکا» گویان، آخرین فیلم خود را تقدیم به این فیلم کرد و به آثار رقیبانش تا آنجا تا آنجا که می‌توانست تاخت و شیار ۱۴۳ را تبدیل به محک و معیاری برای انقلابی و غیرانقلابی بودن کرد. شیار ۱۴۳ با این فیلمنامهٔ ضعیف و پرداخت سطحی دراماتیک، مطمئنا متعلق به مادران شهید و مفقودالاثر نیست که نه انگشت اتهام به سوی کسی می‌گیرند و نه دیگران را تختطئه می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا