ضیافت کتاب در مصلی آغاز شد

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران فعالیت خود را از امروز آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار مهر درهای مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برای پذیرایی از علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در دوره بیست و هشتم آن از دقایقی پیش گشوده شد.

بر اساس این گزارش در حال حاضر بسیاری از بخش‌های نمایشگاه آماده بازدید مردم است و در برخی قسمت‌ها هم ناشران و غرفه داران در حال غرفه آرایی و چینش کتاب‌هایشان برای عرضه در نمایشگاه هستند.

همچنین بخش‌های جنبی نمایشگاه کتاب تهران هم تقریبا آماده شده و کارهای آماده سازی برخی واحد‌ها برای شروع فعالیت و پذیرایی از مردم ادامه دارد.

یکی از این بخش‌ها سالنی است که پیش‌تر برای فعالان چاپ در نظر گرفته شده بود که در حال حاضر تعدادی از این فعالان در غرفه‌های خود حضور یافته‌اند.

کار آماده سازی بخش‌های کودک و نوجوان هم که در فضای باز و زیر سازه‌های موقت تقریبا تکمیل شده است. ناشران دانشگاهی و ناشران آموزشی هم در خیابان‌های شمالی مصلی و بعد از ناشران کودک قرار گرفتند که سالن‌های مربوط به این دو بخش هم برپا شده است.

بخش ناشران بین الملل نمایشگاه کتاب تهران هم با فعالیت متراکم سالن گمرک مهیا شده و ناشران خارجی هم اکنون پذیرای آماده استقبال از شهروندان ایرانی هستند. امسال بیش از دو هزار و ۳۰۰ ناشر داخلی در بخش‌های مختلف نمایشگاه به عرضه حدود ۳۰۰ هزار عنوان کتاب مبادرت می‌کنند. در بخش خارجی هم حدود ۱۶۶ هزار عنوان کتاب به معرض فروش و نمایش گذاشته شده است.

یکی از ویژگی‌های نمایشگاه امسال واگذاری بخشی از امور آن به تشکل‌های نشر بوده است. بر این اساس امسال چهار کمیته ناشران داخلی ناشران بین الملل اطلاع رسانی و سرای اهل قلم به این تشکل‌ها سپرده شده است.

نمایشگاه امسال کتاب تهران همچنین یک مه‌مان ویژه دارد؛ کشور پادشاهی عمان بعد از افغانستان که در دوره قبل به عنوان مه‌مان ویژه حضور یافته بود، در نمایشگاه کتاب حضور یافته است.

بعلاوه امسال و اضافه بر ناشران مطرح خارجی، روسای نمایشگاه‌های کتاب پاریس، مسکو و بولونیا در نمایشگاه کتاب تهران حضور یافته‌اند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا ۲۶ اردیبهشت در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) و تهران همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب دایر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا