اقدام قابل تقدیر حوزه هنری

بنابر خبر خبرگزاری های رسمی قرار بود روز گذشته مجید درخشانی آهنگساز و نوازنده موسیقی دستگاهی در اولین پروژه «شب آواز ایرانی» قطعاتی را همراه با رحیم عدنانی اجرا کند. طبق برنامه ریزی ها اعلام شده بود در این برنامه آلبوم موسیقی «حریر شبنم» از تولیدات مركز موسیقی حوزه هنری به آهنگسازی مجید درخشانی و خوانندگی رحیم عدنانی رونمایی خواهد شد.

پس از اطلاع رسانی درباره این که اعضای گروه موسیقی «ماه‌بانو» به سرپرستی «مجید درخشانی» بیست‌وپنجم خردادماه به دادگاه احضار شده‌اند تا به دلیلِ آنچه «استفاده از تکخوان زن» عنوان شده، درباره‌ی پرونده‌شان تصمیم‌گیری شود و «مجید درخشانی» و دیگر اعضای این گروه، ماه‌هاست که ممنوع‌الخروج بوده و در ماه‌های گذشته برای ارائه توضیحاتی نیز فراخوانده شده‌اند ، مسولان موسیقی حوزه هنری در اقدامی قابل تقدیر برنامه درخشانی را لغو کردند.

برنامه

بنابر این گزارش تعریف جایگاه آواز در فرهنگ ایرانی و گرایش خوانندگان متشخص به آوازهای غیرضربی از جمله مباحثی بود که در اولین ویژه برنامه «شب آواز ایرانی» مرکز موسیقی حوزه هنری مطرح شد.

برنامه

مجید درخشانی مدت زیادی است که باوجود تاکید و تصریح قانون و شرع سرپرستی و آهنگسازی گروه “ماه بانو” که اغلب اعضای آن خانم هستند را به عهده دارد. این گروه نماهنگ های اجراشده با صدای تکخوان زن را پس از ضبط از طریق شبکه های بیگانه در معرض نمایش قرار می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا