انتقاد نيكول كيدمن از هالیوود

نیکول کیدمن با انتقاد از رفتار هالیوود با فعالان زن عرصه سینما اعلام کرد هالیوود زمین بازی عادلانه‌ای برای زنان نسبت به مردان نیست.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، نیکول کیدمن نیز تبعیض جنسیتی در هالیوود را هدف قرار داده و می‌گوید صنعت فیلم ارایه‌کننده یک “زمین بازی عادلانه” برای زنان نیست.

این بازیگر استرالیایی برنده جایزه اسکار که در مراسم اهدای جوایز لوسی در لس آنجلس سخن می‌گفت، از سازمان زنان در فیلم کریستال به خاطر کارهای پیشگامانه‌اش در زمینه حمایت از بازیگران و فیلمسازان زن تجلیل کرد.

کیدمن که جایزه کریستال را دریافت کرد، در این مراسم گفت: مشخص است که باید فرصت‌های بیشتری به وجود بیاوریم زیرا این یک زمین بازی عادلانه نیست. همه‌ ما کار می‌کنیم پس باید شرایط تغییر کند. ما باید در دست دختران کوچک هم دوربین بگذاریم و کاری کنیم داستان‌های‌شان را تعریف کنند و اعتمادشان را بالا ببریم تا بتوانند احساس قدرت بیشتری کنند.

ایوا دوورنی که فیلم بیوگرافیکی مارتین لوتر کینگ وی یعنی «سلما» نقدهای مثبت بسیاری را دریافت کرد نیز می‌گوید زنان با استعداد اغلب توسط صنعت فیلم نادیده گرفته می‌شوند. او که جایزه کارگردانی دوروتی آرزنر را در همین مراسم دریافت کرد، گفت: هالیوود برای زنان مثل دوستی می‌ماند که فقط گاهی به شما زنگ می‌زند. هالیوود گاهی در مورد شناسایی و تایید قوه تخیل و استعداد فیلمسازان زن بد عمل می‌کند. نادیده گرفتن بازیگران زن مسن‌تر هم مشکل بزرگی است. بنابراین همه ما باید این روند را تصحیح کنیم.

زویی سالدانا ستاره فیلم «آواتار» نیز انزجار خود را از کنار گذاشته شدنش توسط بعضی از استودیوها بعد از حامله شدنش بیان کرد و خواستار فراهم شدن حق حمایت از فرزند برای مادران توسط استودیوها شد. او در پیش‌نمایش فیلم کمدی درام «تا ابد خرس شمال» به یو‌اس‌ای تودی گفت: با باردار شدنم دست‌اندرکاران فیلم‌هایی که قرار بود در آنها کار کنم ناگهان ترسیدند. حتی بحث‌هایی درباره کنار گذاشته شدنم از یکی از پروژه‌ها را نیز شنیدم و با خودم گفتم خدای من! شوخی می‌کنید؟ یعنی اینقدر بد است که من دارم زندگی‌ام را می‌سازم؟ و این مساله دارد با برنامه کاری شما تداخل ایجاد می‌کند؟ واقعا؟

هلن میرن بازیگر سرشناس بریتانیایی نیز به تازگی صنعت سینما را برای برخورد جنسیتی با زنان سرزنش کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا