پاسخ صداوسیما به خبر تفکیک جنسیتی

روابط عمومی صداوسیما با انتشار جوابیه‌ای به ادعای تفکیک جنسیتی در صداوسیما پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، در پی انتشار مطلبی با عنوان «تفکیک جنسیتی در صداوسیما» در برخی از خبرگزاری‌ها و مطبوعات، روابط عمومی رسانه ملی با انتشار جوابیه‌ای ضمن رد ادعاهای مطرح شده، انتشار این مطلب را خلاف اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای و روزنامه‌نگاری دانست.

متن جوابیه روابط عمومی صداوسیما به این شرح است:

«در روزهای گذشته شاهد انتشار مطلبی در برخی از مطبوعات و خبرگزاری‌ها بودیم که در آن به سه موضوع اشاره شده است:

1- صدور بخشنامه‌ای از طرف معاون صدا مبنی بر تفکیک جنسیتی در رادیو؛

2- طرح ادعایی مبنی بر اخراج نیروهای غیر رسمی؛

3- توقف پخش برنامه های زنده و افزایش برنامه های تولیدی.

اولا، در پاسخ به ادعای تفکیک جنسیتی در رادیو تاکید و تصریح می‌شود که خبر صدور چنین بخشنامه‌ای کذب محض است، باید از کسانی که چنین مطلبی را انتشار داده‌اند پرسید، از واژه تفکیک جنسیتی چه برداشتی دارند که چنین موج رسانه‌ای را پدید می‌آورند و دروغی این‌چنین را در صدر اخبار خود منتشر می‌کنند؟

در سازمانی چون صداوسیما که بسیاری از همکاران آقا و خانم، بر حسب شرایط شغلی با حفظ شئونات شرعی، عرفی و قانونی با یکدیگر همکاری دارند، چگونه می‌توان پذیرفت که تفکیک جنسیتی، آن هم از نوع “خبر منتشر شده” رخ داده است؟ اگر در برخی از مشاغل مانند منشی، مدیر دفتر، هماهنگ‌کننده و … که ضروری است افراد تا پاسی از شب در محل کار حضور داشته باشند، از خدمات نیروهای مرد استفاده می‌شود، آیا مصداقی بر تفکیک جنسیتی است یا تکریم و احترام به همکاران خانم؟ مضاف بر آنکه نفس حضور خانم نسرین آبروانی، به‌ عنوان اولین بانویی که به سمت معاونت صدا منصوب شده، گواهی بر رد ادعاهای مطرح شده است.

ثانیاً، درباره این ادعای بی اساس که با آمدن رئیس جدید رسانه ملی، نیروهای غیررسمی، برنامه‌ای و حق‌الزحمه‌ای سازمان آرام آرام اخراج می شوند، باید تأکید کرد آنچه در شش ماه اخیر در ارتباط با نیروهای غیررسمی و حق‌الزحمه‌ای در رسانه ملی اتفاق افتاده است، ساماندهی این نیروها با هدف بکارگیری منطقی و حرفه‌ای با توجه به قابلیت‌های افراد است و نه اخراج آن‌ها! نیروهایی که سال‌ها در رسانه خدمت کرده‌اند و قرار است که وضعیت خدمتی آن‌ها از ساماندهی لازم برخوردار شود.

ثالثا: درخصوص حذف برنامه های زنده و افزایش برنامه های تولیدی باید یادآور شد که تاملی در جدول پخش برنامه‌های زنده شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی مشخص می کند چه تعداد برنامه زنده از شبکه‌های مختلف در حال پخش است و اینگونه برنامه‌ها چه جایگاهی در جدول پخش دارند.

در واقع برنامه‌های مختلف، متناسب با موضوع و زمان آن و به تشخیص شبکه، در ساختار زنده و تولیدی در دستور پخش قرار می‌گیرند، لذا ادعای مطرح شده مبنی بر حذف برنامه‌های زنده، ادعایی کذب است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا