«مطلع عشق» به نماز جمعه آمد

در آستانۀ سال‌روز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)، کتاب «مطلع عشق»، مجموعه‌ای از پندها و نصایح رهبر معظم انقلاب اسلامی به زوج‌های جوان در هنگام خواندن خطبۀ عقد، در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.

کتاب «مطلع عشق»، مجموعه‌ای است از پندها و نصایح رهبر معظم انقلاب اسلامی به زوج‌های جوان که در هنگام خواندن خطبه‌های عقد ایراد شده است و در قالب چهار «کلام» و هفت «رهنمود» ارزشمند به زبانی ساده و دلنشین بیان گردیده است. در «کلام»ها، حکمت‌های نظری و دانستنی‌های ضروری در مورد ازدواج و خانواده بیان می‌شود و در «رهنمود»ها ره‌توشه‌های عملی و مهارت‌های کاربردی در زندگی مشترک مطرح می‌شود. در واقع حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری با گردآوری و تدوین مناسب بیانات ارزندۀ مقام معظم رهبری در حدود ۳۰۰ عقد ازدواج، مجموعه‌ای از مهارت‌های زندگی شیرین و گوارا در پرتو آموزه‌های اسلامی را ارائه نموده است که با آمیختن مباحث مهم معرفتی با توصیه‌های کاربردی، «مطلع عشق» را به کتابی جامع و جذاب برای زوج‌های جوان تبدیل کرده است که به دل می‌نشیند و بابِ طبع خوانندگان است. البته استقبال قابل توجه از این کتاب نیز مؤید این مطلب است، به‌طوری‌که تاکنون ۲۷ مرتبه توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی و به‌تازگی هم هشت مرتبه از سوی انتشارات انقلاب اسلامی تجدید چاپ شده است.

اگر چه مخاطب این «کلام»ها و «رهنمود»ها، در بیشتر موارد، جوانانِ آغازگر راه زندگی مشترک هستند؛ اما کتاب «مطلع عشق» در عین حال، برای آن‌هایی که سال‌ها از شروع زندگی مشترکشان می‌گذرد نیز سودمند و راهگشاست. در «مطلع عشق» پدران و مادران نیز با نگاه ناب اسلامی دربارۀ ازدواج، بیشتر آشنا می‌شوند و حتی در بخش‌هایی از کتاب، مخاطبِ ویژۀ رهنمودها قرار گرفته‌اند.

ابتدای کتاب «مطلع عشق» به دست‌خط مبارک رهبر معظم انقلاب خطاب به عروس‌ها و دامادهای جوان این‌چنین مزین شده است:

«همسری شما جوانان عزیزی را که پیوند دل‌ها و جسم‌ها و سرنوشت‌ها است، صمیمانه به همۀ شما فرزندان عزیزم تبریک می‌گویم. توصیه می‌کنم به همسران خود مهر بورزید، به آن‌ها وفادار باشید و خویشتن را در سرنوشت یکدیگر شریک بدانید. از گره افتادن در رشتۀ زندگی مشترک بر حذر باشید و گره‌های کوچک و بی‌اهمیت را نادیده بگیرید. خداوند به شما خوشبختی و شادکامی و اعتلای روحی عطا فرماید و کانون زندگیتان را با فرزندانی تن‌درست و صالح، گرمی و روشنی ببخشد. ان‌شاءالله.»

این کتاب از انتشارات انقلاب اسلامی، در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور که به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا