انتشار آثار نویسنده «بازی تاج و تخت» در فضایی جدید

به گزارش هفت راه، «گاردین» نوشت: «جورج آر.آر. مارتین» نویسنده رمان‌های «ترانه یخ و آتش» که سریال تلویزیونی آن به «بازی تاج و تخت» شهرت دارد، با انتشار کتاب‌های بعدی‌اش از طریق نرم‌افزارهای اپل، ‌ گام جدیدی در زمینه کتاب‌های دیجیتالی برداشته است.

در این پروژه رمان‌های تخیلی «مارتین» از طریق «آی‌بوکس» گوشی‌های آیفون قابل مطالعه خواهند بود. علاوه بر پنج رمان‌ اول این مجموعه، ‌بخش‌هایی از ششمین جلد این رمان‌ها با عنوان «بادهای زمستانی» نیز با این قالب منتشر می‌شود.

نویسنده «بازی تاج و تخت» این حرکت را «گامی شگفت‌انگیز در جهان نشر» خواند و گفت: این کتاب‌ها در فضای دستگاه‌های هوشمند اپل شامل دنیایی از مطالب اضافی هستند، از یادداشت‌هایی درباره شخصیت‌های داستان گرفته تا سفرهای آن‌ها، ‌شجره‌نامه و کلیپ‌های صوتی. هرگونه اطلاعات اضافی درباره این داستان‌ها و شخصیت‌هایشان زیر انگشتان شما هستند.

جلدهای بعدی مجموعه «ترانه یخ و آتش» از اواخر این ماه تا مارس ۲۰۱۷ روانه گوشی‌ها و تبلت‌های اپل خواهد شد.

نمایی از سریال «بازی تاج و تخت»

مجموعه «بازی تاج و تخت» که بر اساس رمان‌های «ترانه‌ یخ و آتش» به قلم «جورج آر. آر. مارتین» ساخته شده، بخش قابل توجهی از شهرت خود را به اقتباس تلویزیونی‌اش مدیون است. «دیوید بنیوف» و «دی.بی. وایس» کارگردانان این پروژه تلویزیونی هستند. این سریال روایت‌کننده‌ چندین خط داستانی از مجموعه رمان «ترانه یخ و آتش» است که داستان آن در قلمرو خیالی هفت پادشاهی «وستروس» می‌گذرد. «بازی تخت و تاج» راوی تاریخچه نبرد خشونت‌بار بین خانواده‌های اشرافی در آن سرزمین است که برای به دست آوردن تخت آهنین تلاش می‌کنند.

این مجموعه در سال ۲۰۱۵ برای چهارمین سال پیاپی در صدر فهرست دانلود غیرقانونی سریال‌های تلویزیونی در جهان قرار گرفت و تنها فصل پنجم آن بیش از ۱۴ میلیون بار به صورت غیرقانونی دانلود شده است.

«بازی تاج و تخت» که سال گذشته در ۲۴ بخش نامزد کسب جایزه امی )اسکار تلویزیونی) بود، توانست رکورد ۱۲ جایزه «امی» را برای یک مجموعه تلویزیونی از آن خود کند. جذابیت این مجموعه تلویزیونی آمریکایی‌ تا حدی بوده که علاوه بر جوایز تلویزیونی که نصیب سازندگانش کرده، سیلی از گردشگران را برای دیدن لوکیشن‌های فیلمبرداری‌ این پروژه در ایرلند شمالی ترغیب کرده است. فصل پنجم این اثر با متوسط ۸.۱۱ میلیون نفر مخاطب، رکورد بیشترین مخاطب این سریال را در آمریکا شکست. فصل ششم این مجموعه در ماه ژوئن به پایان رسیده و پخش فصل هفتم آن از سال ۲۰۱۷ آغاز می‌شود. فصل هشتم و نهایی نیز سال ۲۰۱۸ میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا