اولین حضور بین المللی فیلم مستند «A157» در بخش رقابتی جشنواره لایپزیگ آلمان

به گزارش هفت راه به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری؛ مریم نقیبی مدیر بین الملل سازمان سینمایی سوره مهر حوزه هنری با اعلام این خبر افزود: جشنواره فیلم مستند و انیمیشن لایپزیگ 10 الی 16 آبان ماه سال جاری در شهر لایپزیگ کشور آلمان برگزار می گردد.

وی ادامه داد: این فیلم در روزهای اول و چهارم نوامبر در جشنواره لایپزیگ سالن سینه استار8، به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گفته وی؛ فیلم «A157» تاکنون جوایز بسیاری را در داخل کشور از جمله جشنواره فیلم فجر، مقاومت، سینما حقیقت و … را کسب نموده و این اولین حضور بین المللی این مستند است.

در این خبر پیرامون این فیلم آمده است: صلح و برابری اشعاری هستند بیانگر آرزوهایی، که بر زبان ملت ها جاری اند اما ادبیات صلح جویان و برابری خواهان تا امروز موفقیت چندانی نداشته و اوضاع رو به وخامت دارد. جنگ ها، نسل کشی، تبعیض و تجاوز، متعدد و جهانگیر شده است. مجموع لحظاتی که جهان در قرن اخیر عاری از جنگ سپری کرده کمتر از یک ساعت است! و این واقعیتی است که باید با آن مواجه شد. چرا تمام این نقادی ها و فریادها بی نتیجه و بی پاسخ بوده است؟ چه اشکالی در این جوشش های حق طلبانه است که خشک می شود؟ «A157» نگارشی مستند به روایت سه دختر از جنگ، خشونت و فتح جنسیت در سرزمینی که دیگر کسی در آن آرزویی ندارد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا