کدام آلبوم‌های موسیقی در زمستان امسال به بازار می‌آیند؟

به گزارش هفت راه، این روزها موسیقی نیز مانند سایر هنرها رنگ و بوی عاشورایی گرفته است، اما در نیمه دوم سال و با پایان ماه‌های محرم و صفر، شاهد انتشار چند آلبوم دیگر در سطح کشور خواهیم بود. تاکنون انتشار چند آلبوم‌ تا حدی قطعی شده است. چند آلبوم هم در دست تهیه و تولید هستند که ممکن است با تبلیغات کمتر و به‌یک‌باره روانه بازار موسیقی شوند. در این گزارش، مهم‌ترین آلبوم‌هایی که احتمالاً در نیمه دوم سال منتشر می‌شوند، بررسی شده‌اند.

«شانزلیزه» فرزاد فرزین

فرزاد فرزین خواننده پاپ در ادامه سری مجموعه آلبوم‌هایش که با حرف “ش” آغاز می‌شود، زمستان 95 جدیدترین اثر خود را به نام “شانزلیزه” روانه بازار موسیقی خواهد کرد. خبر انتشار این آلبوم را فرزین برای اولین بار در آخرین کنسرت تابستانه خودش اعلام کرد. او در کنسرتی که در سالن میلاد نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، به مخاطبانش گفت: “دیگر زمان آن فرا رسیده که از تعطیلات کنسرت به خوبی برای به پایان رساندن مراحل تولید جدیدترین آلبومم استفاده کنم. “شانزلیزه” یک آلبوم زمستانی است، بنابراین فکر می‌کنم که زمستان بهترین فرصت برای انتشار و شنیدن آن باشد. شانزلیزه پر از حس و بسیار متفاوت است و نام آن هم بی‌دلیل انتخاب نشده است.” البته فرزین این روزها در سریالی با نام “عاشقانه” به عنوان بازیگر جلوی دوربین می‌رود که ممکن است حضور او در این سریال باعث تأخیر در تولید آلبوم “شانزلیزه” شود. “شراره”، “شوک”، “شلیک”، “شخصی” آلبوم‌هایی هستند که تاکنون فرزین منتشر کرده است.

مجوز برای نخستین آلبوم خواننده «جادوی خاص»

سینا شعبان‌خانی خواننده جوانی است که چند سال پیش با انتشار قطعه “جادوی خاص” به سرعت در میان مخاطبان موسیقی محبوب شد. این خواننده تا به امسال همه آثارش را بدون مجوز منتشر می‌کرد، اما اخیراً به جمع خوانندگان مجاز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیوسته است. شعبان‌خانی چند ماه است هیچ تک‌آهنگی منتشر نکرده تا مشکلی برای صدور مجوز برایش پیش نیاید. اولین آلبوم این خواننده پاپ هم‌اکنون در مراحل پایانی تولید قرار دارد و پس از ماه‌های محرم و صفر روانه بازار موسیقی خواهد شد. البته او پیش از این آلبوم بعد از حدود 9 ماه اولین تک‌آهنگ رسمی خود که احتمالاً از قطعات آلبوم نخستش باشد، منتشر خواهد کرد. هنوز جزئیات دقیقی از نام آلبوم و عوامل اثر نخست شعبان‌خانی منتشر نشده است. شعبان‌خانی با فاصله کوتاهی پس از انتشار نخستین آلبومش، برای اولین بار در تهران به صحنه خواهد رفت.

انتشار نسخه فیزیکی آلبوم جدید فرمان فتحعلیان

فرمان فتحعلیان خواننده باسابقه که مدعی بود همیشه آلبوم‌هایش قبل از این‌که در بازار منتشر شوند به شکل غیرقانونی دانلود می‌شده‌اند، تصمیم گرفت برای آلبوم جدیدش به نام “دیده بیدار” تصمیماتی اتخاذ کند تا از دانلود غیرقانونی آن جلوگیری شود. بنابراین آلبومش را فقط از سامانه نواک در اختیار مخاطبان قرار داد و خبری از پخش لوح فشرده دیده بیدار نبود. اما تنها یک روز کافی بود که آلبوم فتحعلیان حتی از روی سیستم‌های امنیتی سامانه نواک هم دانلود شده و به سرعت روی سایت‌های غیرمجاز دانلود قرار گیرد.

با لو رفتن آلبوم “دیده بیدار” روی سایت‌های دانلود موسیقی، این خواننده اخیراً تصمیم گرفته است که آلبومش را به زودی به صورت فیزیکی روانه بازار موسیقی کند. بنابراین انتظار می‌رود جدیدترین آلبوم او یکی از نخستین‌ آلبوم‌هایی باشد که پس از ایام محرم و صفر منتشر می‌شود، چون او می‌داند برای حساب کردن روی فروش سی‌دی‌های “دیده‌ بیدار” باید آن را هر چه زودتر روانه بازار کند. در آلبوم “دیده بیدار” آهنگسازی و تنظیم اکثر قطعات برعهده خود فتحعلیان است و مرحوم شاهرخ پورمیامین نیز در قطعه‌ای آهنگسازی و تنظیم کرده‌ است.

«بهت مریضم»، نخستین آلبوم پدیده جدید پاپ

اشوان خواننده جوان موسیقی پاپ که طی چند ماه اخیر با انتشار چند تک‌آهنگ اینترنتی با نام‌های “بهت مریضم”، “چرا گریه کردم”، “چه خوبه حالم” و “تنها شدم” به محبوبیت فراوانی در میان مخاطبان موسیقی رسیده، بعد از محرم و صفر نخستین آلبوم رسمی‌اش را منتشر می‌کند. البته انتشار آلبوم “بهت مریضم” به مثابه اولین فعالیت رسمی این خواننده نیست، زیرا او پیشتر در شهریورماه، بدون انتشار حتی یک آلبوم یا تک‌آهنگ مجاز، در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران به روی صحنه رفت. نخستین آلبوم رسمی اشوان، 14 قطعه دارد که همه ترانه‌ها و ملودی‌های آن توسط خودش سروده و ساخته شده‌اند. “بگو دروغه”، “کاش اینجا بودی” و “تولد” سه قطعه از آثار آلبوم “بهت مریضم” هستند. آلبوم “بهت مریضم” زمستان امسال به تهیه‌کنندگی رسول ترابی و به همت شرکت آوای دوران روانه بازار موسیقی خواهد شد.

«حامی» بر سر دوراهی پاپ یا کلاسیک!

حمید حامی خواننده باسابقه موسیقی پاپ که طی سال‌های اخیر با مصاحبه‌های اعتراضی‌اش، حواشی متعددی پیرامون خود به وجود آورده، زمستان امسال جدیدترین آلبومش را منتشر می‌کند. حامی دو آلبوم با ژانر کلاسیک و پاپ آماده انتشار دارد اما فعلاً قصد دارد آلبوم پاپش را که هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده، روانه بازار کند، چون‌ معتقد است با انتشار آلبوم کلاسیک متحمل هزینه هنگفتی خواهد شد. آلبوم جدید حمید حامی 8 الی 10 قطعه دارد که در آن با نام‌آشنایانی نظیر یغما گلرویی، بابک صحرایی، محمدرضا چراغعلی، افشین یداللهی، بامداد بیات و… همکاری کرده است. تمامی ملودی‌های این آلبوم توسط خود حامی تنظیم شده‌اند. جدیدترین آلبوم حامی هیچ تهیه‌کننده‌ای ندارد و فقط یک اسپانسر مالی از آن حمایت خواهد کرد.

آلبوم ترانه‌های ماندگار سریال «شهرزاد»

چند ماهی می‌شود که عوامل سریال “شهرزاد” قصد دارند آلبوم ترانه‌های محسن چاوشی برای فصل اول این سریال را به صورت یک پکیج کامل روانه بازار موسیقی کنند. این صحبت‌ها زمانی جدی‌تر شد که شرکت تصویر گستر پاسارگاد در پک آلبوم “امیر بی‌گزند” محسن چاوشی که در خرداد ماه منتشر شد، آلبوم “شهرزاد” را تبلیغ کرده و در آن اشاره شد که این آلبوم به زودی روانه بازار موسیقی خواهد شد. با آن‌که انتظار می‌رفت این آلبوم پیش از ماه محرم منتشر شود، انتشار آن به تعویق افتاد تا این‌که پس از ایام سوگواری ماه‌های محرم و صفر، انتظار انتشار آن دوباره آغاز شود. البته طی هفته‌های اخیر سریال “شهرزاد” دچار حواشی متعددی شده که ممکن است انتشار این آلبوم را هم در هاله‌ای از ابهام قرار دهد. “همخواب”، “به رسم یادگار”، “کجایی”، “شهرزاد”، “افسار”، “ماه پیشونی”، “خداحافظی تلخ” و “دیوونه” نام 8 قطعه‌ای است که در آلبوم “شهرزاد” توسط شرکت تصویر گستر پاسارگاد روانه بازار خواهد شد.

«سون» در ایستگاه سوم

گروه موسیقی “سون” آذرماه سال جاری جدیدترین آلبوم رسمی خود که هنوز نام آن انتخاب نشده است، منتشر خواهد کرد. این گروه پاپ معمولاً کم‌کار است و علیرغم آن‌که بیش از یک دهه از شکل‌گیری آن می‌گذرد، تاکنون فقط دو آلبوم به بازار موسیقی ارائه داده و هم‌اکنون مراحل پایانی تولید آلبوم سوم خود را می‌گذراند. این آلبوم از ۱۲ قطعه تشکیل شده و ترانه‌های آن را علی‌رضا پیروزی سروده است، همچنین امیر قنادی به عنوان آهنگساز و آرش قنادی و کیارش پوزشی نیز تنظیم قطعات آلبوم را بر عهده دارند. علاوه بر آن گروه موسیقی سون چند ویدئو به کارگردانی برادران بوشهری تهیه کرده که قبل، بعد یا همزمان با انتشار آلبوم در اختیار مخاطبان موسیقی پاپ قرار خواهند گرفت. گروه موسیقی سون که مدت‌ها بود در تهران به روی صحنه نمی‌رفت، پس از ماه‌های محرم و صفر و با انتشار آلبوم جدیدشان، تور جدید کنسرت‌های خود را در تهران و شهرستان‌ها پهن خواهد کرد.

سومین آلبوم رسمی محمد علیزاده

سومین آلبوم رسمی محمد علیزاده که قرار بود پیش از ماه محرم روانه بازار موسیقی منتشر شود، به علت طول کشیدن مراحل تولید آن به بعد از ماه صفر موکول شد. علیزاده که پیش از این دو آلبوم موفق به نام‌های “سورپرایز” و “دلت با منه” منتشر کرده و با خواندن تیتراژهای تلویزیونی محبوبیت زیادی دارد، سومین آلبومش را به تهیه‌کنندگی صدرالدین حسین‌خانی و به همت شرکت ایران‌گام منتشر خواهد کرد. علیزاده تاکنون کمتر نسبت به آلبوم جدیدش صحبت کرده است، اما حسین‌خانی در چند مصاحبه از انتشار آلبومی با کیفیت بالا توسط محمد علیزاده خبر داده که از دو آلبوم پیشین او نیز قوی‌تر خواهد بود. در مورد عوامل این آلبوم نیز چندان اطلاعی فاش نشده اما حضور شهاب‌ اکبری به عنوان تنظیم‌کننده در کنار محمد علیزاده قطعی است.

«تیک»، نام آلبوم جدید میثم ابراهیمی

میثم ابراهیمی خواننده دیگری است که بعد از ماه‌های محرم و صفر، سومین آلبوم رسمی‌اش را منتشر خواهد کرد. این خواننده پیش از این دو آلبوم “نبض” و “تگرگ” را منتشر کرده که به خوبی مورد استقبال قرار گرفته‌اند. اکنون انتظارات برای شنیدن آلبوم سوم ابراهیمی بیش از پیش شده است، به خصوص آن‌که این خواننده با اجرای تیتراژ سریال “دردسرهای عظیم” به محبوبیت بالایی رسید. ابراهیمی حال و هوای آلبوم جدیدش را از لحاظ ملودی و تنظیم، متفاوت‌تر از دو اثر قبلی خود می‌داند. اکثر ترانه‌های این آلبوم را مهرزاد امیرخانی سروده و در بخش‌های دیگر آن، حضور محمد علیزاده و یوسف زمانی به عنوان همکار از طرف ابراهیمی تأیید شده است. اخیراً میثم ابراهیمی در مورد نام و زمان انتشار جدیدترین آلبومش چنین تصریح کرد: “نام آلبوم سومم را “تیک” انتخاب کردم و این آلبوم که آلبومی متفاوت است، اهالی موسیقی پاپ و هواداران عزیزم می‌توانند در آذرماه بشنوند.”

مهدی یراحی این بار در روبروی یک آینه‌ قدی

“آینه‌ قدی” نام خاص چهارمین آلبوم رسمی مهدی یراحی خواننده نامدار موسیقی پاپ است که به گفته خود او، توسط یک تیم قوی و کاملاً حرفه‌ای در حال تولید است. البته هنوز در مورد عوامل تولید این آلبوم خبری از طرف یراحی و نزدیکان او ارائه نشده است، اما با توجه به عوامل آلبوم‌های قبلی این خواننده، حضور چند ترانه‌سرا و تنظیم‌کننده سرشناس در این آلبوم قابل حدس است. یراحی برای اولین بار خبر انتشار آلبومش را در آخرین کنسرت تابستانه خود اعلام کرد و گفت این آلبوم در آذرماه و یا اوایل زمستان روانه بازار موسیقی خواهد شد، گرچه وی حدود دو هفته پیش که نام آلبومش را اعلام کرد، به هوادارانش گفت از حالا در مورد تاریخ انتشار آن سؤال نکنند چون برای خلق یک اثر هنری خوب، باید زمان گذاشت و شب و روز کار کرد. به هر حال پیش‌بینی می‌شود که مطابق قولی که مهدی یراحی در کنسرت شهریورماه به مخاطبانش داد، آلبوم “آینه قدی” نهایتاً تا قبل از عید نوروز روانه بازار موسیقی شود.

منبع: هنر آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا