حاشیه سازترین خوانندگان یک دهه اخیر کشور/ از بازداشت تتلو تا آغوش احمدی نژاد!

به گزارش هفت راه، با گسترش روز افزون فضای ارتباطی، هنرمندان نیز در مقابل شهرت و حواشی اطرافشان دیگر مقاومتی از خود نشان ندادند. رسانه‌ها بیش از پیش قدرت خط دهی به افکار را دست گرفتند تا جایی که زندگی خصوصی ستاره ها (Celebrities) نیز ارزش خبری پیدا کرد.

این حواشی در ایران هم مستثنی نبوده و بسیاری از رسانه‌ها رسالت اصلی خود را بر حاشیه نهاده‌اند. طی یک دهه اخیر نیز در حوزه موسیقی کم نبوده‌اند هنرمندان پر حاشیه‌ای که بارها و بارها سر خط رسانه‌ها قرار گرفته‌اند.

تتلو هر روز در کانون توجه!

اصلاً بحث موسیقی و هنر نیست؛ اگر اسم حاشیه را بیاوریم نخستین نام در ذهن همه امیر تتلو است. خواننده سرشناسی که از ابتدای ورودش به حوزه موسیقی بیش از یک دهه می‌گذرد و بی اغراق یکی از پرطرفدارترین خواننده‌های حال حاضر نیز هست. تتلو همانند بسیاری از هنرمندان هالیوودی تمام زندگی شخصی و هنری خود را در معرض عموم قرار داده، موضع سیاسی و اجتماعی می‌گیرد و تمام فعالیت روزمره‌اش را با ذکر جزییات در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد. تتلو بعد از یک سفر پر حاشیه به خارج از کشور و بازگشت مجدد به ایران، حواشی‌اش چندین برابر شد. این حواشی سرانجام در روزهای ابتدایی شهریور دوباره کار دستش داد و برای دومین بار طی 3 سال اخیر بازداشت و پس از حدود 2 ماه آزاد شد، البته دلیل بازداشت او این بار شاکی خصوصی عنوان شده‌است. تتلو از جمله فعال‌ترین خواننده‌های مولف است که با ارائه کارهای موفق بارها و بارها استعداد خود در موسیقی را نشان داده ولی همچنان سرانجام او نامشخص است، خواننده‌ای که چندین پیشنهاد از کشورهای خارجی برای مهاجرت را رد کرده، آیا باز هم در ایران به فعالیت خود ادامه خواهد داد یا خیر؟ شاید برای پاسخ این سوال باید چند ماهی صبر کنیم.

محسن چاوشی، باهوش، خاص و پر حاشیه!

نقش محسن چاوشی در موسیقی پاپ بعد از انقلاب قابل انکار است. خواننده باهوشی که همواره از ابتدای فعالیتش توانسته نظر مخاطبان و کارشناسان موسیقی را به خود جلب کند. چاوشی کنسرت برگزار نکرده، هیچ‌گونه گفتگوی تصویری‌نداشته و در کل، جز خانه و استودیوی شخصی‌، به سختی قابل رویت است. او در همه‌ی این سال‌ها قید میلیون‌ها و یا شاید میلیارد‌ها پول را زده! اما برای چه چیزی؟ اینکه چاوشی کنسرت برگزار نمی‌کند، قطعاً در میان بحث‌های داغ و نخستین موسیقی بوده ولی کسی هنوز از دلیل اصلی آن خبر ندارد. عدم اعتماد به نفس، بازی تبلغاتی و حتی صدای افکتی از جمله این گمانه‌ زنی‌هاست. او مکرراً مصاحبه‌های جنجالی انجام داده، با داریوش مهرجویی جنگ رسانه‌ای داشته و حتی در دوره‌ای (پس از آلبوم «پاروی بی قایق») طرفداران منتقد خود را واپس گرا نامید. خلاصه چاوشی هم در زمره حاشیه سازان قرار می‌گیرد، با این تفاوت که این حواشی بعضاً هوشمندانه بوده و به راه او کمک کرده‌است.

بنیامین بهادری، عاشق پیشه و مرموز!

یکی از متفاوت‌ترین خواننده‌های پاپ و یکی از مبهم‌ترین آن‌ها؛ بنیامین بهادری که از مداحی به سمت موسیقی آمد و خیلی زود جایگاه خود را میان مخاطبان پیدا کرد. شاید اگر بنیامین در یکی از همین برنامه‌های استعدادیابی شرکت می‌کرد، هیچ وقت حتی در میان 20 شرکت کننده برتر هم قرار نمی‌گرفت! ولی او یک تیم هنری خوب انتخاب کرد و در طول ده سال فعالیت تعداد افرادی که او در مقام ترانه‌سرا و تنظیم کننده با آن‌ها همکاری داشته به اندازه انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. زندگی بنیامین از 29 آذر 92 وارد فاز جدیدی شد، بعد از فوت همسرش دوباره سر خط خبرها قرار گرفت. پیش از این کمتر کسی می‌دانست بنیامین ازدواج کرده ولی پس از فوت نسیم حشمتی، موج بزرگی از هم‌دردی از سوی مردم و هنرمندان روانه او شد. برای همسرش قطعه‌ای خواند و عکس دختر خردسالش را روی جلد آلبوم جدید برد. بارانا به یکباره در کانون توجه قرار گرفت و بنیامین نیز از این اتفاق خیلی هم ناراضی نبود، برایش کار خواند و در برخی موارد حتی بیش‌تر از خود بنیامین توجه‌ها را به خود جلب کرد. کم‌تر از 3 سال بعد بنیامین بار دیگر با ازدواج جدید خبرساز شد، او پس از اعلام این خبر مجبور شد چند روزی صفحه شخصی‌اش را از دسترس عمومی خارج کند و حواشی بسیاری پیرامون خود دید. بنیامین از همان ابتدا حواشی بسیاری داشت، علیه بسیاری از خواننده‌ها (محسن یگانه، سیروان خسروی و …) مصاحبه کرد ولی تمام این اتفاقات خیلی کوتاه مدت برای او جوابگو بود، او حالا بار دیگر و با بازی در یک فیلم سینمایی می‌خواهد تجربه جدیدی را کسب کند.

علیرضا افتخاری، یک بغل حاشیه در آغوش احمدی نژاد

شاید علیرضا افتخاری هیچ وقت فکرش را هم نمی‌کرد، در آغوش گرفتن رییس جمهور تا این اندازه برای او حاشیه ساز شود. 17 مرداد ماه سال 89 و به مناسبت روز خبرنگار، علیرضا افتخاری در مرکز همایش‌های صدا و سیما هنگامی که از روی استیج پایین می‌آمد، محمود احمدی نژاد رییس جمهور وقت را در آغوش کشید. پوشش چندین باره از این موضوع باعث شد تا این خواننده با سابقه حجم وسیعی از انتقادات را متوجه خود ببیند. افتخاری بعدها این اتفاق را برنامه ریزی شده عنوان کرد. البته این حواشی به همین جا ختم نشد و استاد محمدرضا شجریان در گفتگویی با شبکه یورونیوز این حرکت علیرضا افتخاری را مورد نکوهش قرار داد. هرچند افتخاری این بار با نوشتن نامه‌ای به استاد شجریان سعی در کاهش تنش‌ها داشت ولی باز هم اسیر حواشی بسیار شد. علیرضا افتخاری بعدها نیز در مصاحبه‌های مختلف از دیدار با محمود احمدی نژاد نکاتی جنجالی را بیان کرد تا نشان دهد همچنان از عواقب آن دیدار رنج می‌برد.

منبع: رسانه نوا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا