حواشی سیاسی مراسم جوایز موسیقی «گِرَمی» ۲۰۱۷

پنجاه و نهمین مراسم اهدای جوایز موسیقی «گِرَمی» مهم‌ترین رویداد موسیقی جهان که اسکار موسیقی لقب دارد امسال بیش از هر سالی،‌ حواشی سیاسی داشت. اقدامات ترامپ کانون اصلی واکنش‌ها و کنایه‌های سیاسی دیشب بود.

 به گزارش فارس، پنجاه و نهمین مراسم اهدای جوایز موسیقی «گِرَمی» مهم‌ترین رویداد موسیقی جهان که اسکار موسیقی لقب دارد امسال از هر سال بیشتر حواشی سیاسی داشت. اقدامات ترامپ کانون اصلی واکنش‌های سیاسی دیشب بود. سراسر این مراسم اعتراضات به سیاست‌های ترامپ را تشکیل می‌داد که بیشتر شعارها به عدم کفایت و مدیریت ترامپ متمایل بودند.

برخی از هنرمندان قبل از شروع مراسم اعتراضات ضد ترامپ خود را نشان دادند. گروه «هایلی ساسپکت» با اشاره دست پشت لباس هم گروهشان جانی استیونس را نشان دادند که نوشته بود «متهم».

مجری اصلی برنامه گرمی دیشب آقای جیمز کوردن در مونولوگ آغازین برنامه گفت:”با وجود دونالد ترامپ نمی‌دانیم در آینده چه خواهد شد؟”

از هنرمندانی که برای اهداء جایزه به روی صحنه می‌آمدند تا هنرمندانی که برای دریافت جایزه می‌آمدند و نیز هنرمندانی که فقط برای اجرای برنامه می‌آمدند هرکدام به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم و کنایه‌ای اعتراض خود را به دونالد ترامپ نشان می‌دادند. «بوستا رایمز» خواننده رپ بعد از اعطای جایزه ادل خواننده بریتانیایی، در اعتراض به سیاست‌های تنش‌زای اخیر ترامپ او را “President Agent Orange یا رییس‌جمهور عامل نارنجی نامید.

شب اعطای پنجاه و نهمین جایزه گرمی پر از جملات و حرف‌های سیاسی علیه ترامپ بود. گروه ترایب حین ادای احترام به فیف داوگ که در سال 2016 درگذشت،به توبیخ شدیدالحن مدیریت ریاست‌جمهوری جدید آمریکا پرداخت و گفت که اجرای گروه ما به افتخار تظاهر کنندگان علیه دونالد ترامپ به روی صحنه می‌آید.

رایمز به همراه گروه هیپ هاپ از «رییس‌جمهور عامل نارنجی» به خاطر تداوم «شرّ و تیره‌روزی» در ایالات متحده از ترامپ تشکر کردند. این اجرا که از نژادهای مختلف در آن حضور داشت روی صحنه به صورت مکرر فریاد می‌زدند «نژادپرست»! «نژادپرست»!

گرمی 2017 به صورتی اجتناب ناپذیر بیشتر به خاطر جو سیاسی و اعتراضی حاکم بر آن در اذهان خواهد ماند.

جی لو قبل از اهدای جایزه خطاب به بینندگان و حاظرین گفت:”در این نقطه از تاریخ صدای ما بیش از هر زمان دیگری برای اعلام همبستگی نیاز است”. به فاصله کوتاهی بعد از جی لو، پاریس جکسن در ادامه اعتراضات موزیسین‌های سبک راک گفت:” ما واقعا می‌توانیم از این نوع هیجانات و شوق و شور در تظاهراتمان علیه ترامپ بهره ببریم”.

پیام‌های سیاسی ضد ترامپ یک ساعت از وقت برنامه اهدای جوایز گرمی را گرفت تا اینکه «کِیتی پِری» با لباسی سفید برای ادای احترام به هیلاری کلینتون و اجرای برنامه به روی صحنه آمد. این خواننده نیز بازوبندی به دست داشت که رویش نوشته بود «مقاومت» و در آخر اجرایش تصویری از متن قانون اساسی آمریکا روی صحنه پخش شد.

جو سیاسی ضد ترامپ آنقدر بر شب جایزه گرمی حکمفرما بود که «نیل پورتنو» رییس آکادمی ملی علوم و هنرهای ثبتی‌ضبطی آمریکا نیز نطقی سیاسی اعتراضی کرد با این عنوان که:”موسیقی را تکریم می‌کنیم چراکه مردم را در اینچنین دورانی ترسناک و دهشَت‌انگیز گردهم می‌آورد و از رییس‌جمهور خواستاریم که از هنر حمایت کند و مسوولیت جمعی ما حفظ هرآنچه که ما را باهم متحد می‌سازد است”.

نکته جالب اینکه در میان سیل عظیم جملات و کنایه‌ها و اجراهای ضد ترامپ و سیاست‌های رییس‌جمهور جدید آمریکا، یک هنرمند به حمایت از مدیریت ترامپ ایستاد و از رییس‌جمهور جدید تمجید کرد.

جویس ویا خواننده که به جلب توجه در مراسم گرمی معروف است یک لباس آبی تزیین‌شده پوشیده بود که جلویش شعار انتخاباتی ترامپ نوشته شده بود:”آمریکا را دیگر بار به شکوه بازگردانیم”. این خواننده از معدود حضار طرفدار سیاست‌های ترامپ بود که بیشتر به خاطر جلب توجه در پنجاه و نهمین مراسم اهدای جوایز گرمی حضور داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا