فیلم رئیس شورای صنفی نمایش با چه معیاری به اکران نوروز رسید؟

فیلم «یک روز بخصوص» در حالی برای اکران نوروز 96 انتخاب شده است که بدون شک حضور همایون اسعدیان کارگردان این فیلم به عنوان رئیس شورای صنفی نمایش در این انتخاب و رأی سایر اعضای شورا تأثیر زیادی داشته است.

این اتفاق باعث می شود شبهاتی در خصوص وجود رانت هایی برای اکران فیلم در نوروز96 به وجود بیاید. اکران نوروز سال هاست که به عنوان یکی از فصل های طلایی اکران به دلیل وجود تعطیلات و اقبال بیشتر مردم به سینما مورد توجه سینماگران بوده است.

سؤالی که در این جا مطرح می شود این است که با کدام متر و معیار فیلم «یک روز بخصوص» نسبت به سایر فیلم ها گزینه مناسب تری برای اکران نوروز تشخیص داده شده است.

از طرفی همایون اسعدیان باز هم در مقام رئیس شورای صنفی نمایش در گفتگویی خبر از افزایش بلیت سینما در سال جدید داد و گفت:« قیمت بلیت پایه سینماها نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده است اما در آئین نامه جدید نمایش که به زودی مصوب می‌شود قرار است بلیت سینماهای ممتاز با نظر پخش کننده و سینمادار از 10 تا 20 هزار تومان متغییر باشد. »

افزایش بلیت در سینما ها در حالی اتفاق می افتد که پیش بینی ها در خصوص فیلم های جشنواره همه از کسادی بازار اکران در سال 96 خبر می دهند. این افزایش بیش از آن که یک حرکت بر اساس آینامه باشد بیشتر شبیه به یک تمهید برای افزایش فروش فیلم رئیس شورای صنفی نمایش و سایر فیلم هایی است که خیلی نمی توان به فروش آن ها امید داشت.

منبع:رجا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا