مهدی کرم پور در «هفت» حضور ندارد

معاون سیما در حاشیه بازدید از یک سریال درباره مسائل مختلفی از جمله برنامه «هفت»، پیمان یوسفی، سریال های نمایشی و «خنداونه» سخن گفت.

به گزارش  مهر، مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی امروز در حاشیه بازدید از پشت صحنه سریال «هاتف» درباره موضوعات مختلفی با خبرنگاران صحبت کرد و ابتدا در پاسخ به پرسشی درباره برنامه «هفت» به خبرنگار مهر گفت: همانطور که پیش از این گفته شد شبکه های مختلفی داوطلب ساخت برنامه های سینمایی هستند اما قرار است محوری ترین و اساسی ترین نقش را شبکه سه برعهده داشته باشد.

وی ادامه داد: بنابراین در سیاستگذاری ما نسبت به ساخت این برنامه های سینمایی، ممکن است برنامه ای سینمایی در شبکه های دیگر پخش شود. چراکه اگر این برنامه ها با نقشه سازمان صداوسیما نسبت به برنامه های سینمایی هماهنگ نباشد، حذف خواهد شد، همانطور که برنامه قدیم «هفت» نیز با نقشه جدید ما انطباق نداشت.

میرباقری درباره تیم سیاستگذاری سازمان که برنامه های سینمایی را بررسی می کند، توضیح داد: سرپرستی این تیم را ناصر کریمان مدیرگروه اجتماعی شبکه سه برعهده دارد و بعد از دهه اول محرم درباره برنامه «هفت» به نتیجه گیری خواهیم رسید.

معاون سیما با اشاره به اسامی مطرح شده برای تولید و اجرای برنامه «هفت» اظهار کرد: هر اسمی که به عنوان کاندیدا مطرح می شود صددرصد حذف خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره مهدی کرم پور که به عنوان یکی از گزینه ها مطرح شده بود گفت: مهدی کرم پور حذف می شود چرا که اگر کسی به کار تیمی وارد نباشد قواعد کار تیمی را برهم می زند.

میرباقری دربخش دیگری از سخنانش درباره شایعه ممنوع الکاری پیمان یوسفی با توجه به اظهار نظرش نسبت به حضور زنان در ورزشگاه عنوان کرد: پیمان یوسفی ممنوع التصویر نشده است، با این حال ما به دوستان مجری خود توصیه کرده ایم که بر اساس مصالح ملی و شبکه و برنامه ای که در آن کار می کنند مطالب شان را بیان کنند. وقتی ما به کسی تریبون می دهیم آن شخص ماموریت معینی دارد و اگر بخواهد بدون کار کارشناسی نکته ای را بیان کند در نظر نمی گیرند که این حرف چه ابعادی را در بر دارد و چه هزینه ای را برای شبکه و برنامه ایجاد می کند.

وی اضافه کرد: اگر قرار باشد افراد درباره همه چیز اظهارنظر کنند کاری غیرحرفه ای است. پیمان یوسفی کار غیرحرفه ای انجام داد اما اینگونه نبود که ممنوع التصویر شده باشد.

معاون سیمای رسانه ملی با اشاره به ایجاد شوراهای اندیشه ورزی در شبکه های سیما تصریح کرد: این شوراها در راستای رویکردی مشورتی برای شبکه ها تشکیل شده اند. ما برنامه های برند و پربیننده از هر شبکه داریم و ماموریت این دوستان این است که برای ارتقای این برنامه های برند مشورت دهند و همچنین برای ایجاد برنامه های جدید پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

میرباقری اظهار کرد: در نهایت شوراهای اندیشه ورزی در کنار مدیران شبکه ها قرار می گیرند و برای رشد بهتر شبکه ها تلاش می کنند.

وی همچنین به وضعیت سریال ها و بازی های نمایشی در شبکه ها اشاره و بیان کرد: ما در ۲ سال اخیر باکس های پربیننده سیما را از دست دادیم این باکس های نمایشی تعطیل شده بودند و یا سریال های تکراری و خارجی در کنداکتور پخش قرار گرفته بود. بنابراین اولین تصمیم راهبردی ما برای احیای این باکس های نمایشی این بود که حتما سریال ایرانی پخش شود. اکنون باکس های نمایشی در شبکه های یک، دو، سه، پنج و اخیرا شبکه نسیم احیا شده است و بعد از این ما درصدد غنی سازی و ارتقای کیفیت سریال ها هستیم اما این کار به صورت تدریجی اتفاق خواهد افتاد.

میرباقری با اشاره به ساخت سریال های مناسبتی عنوان کرد: اگر ما بتوانیم باکس های نمایشی را برای مناسبت ها تنظیم کنیم ارتباط مان با مخاطب بیشتر می شود. اکنون ۲ سریال جدید برای محرم امسال و سریال هایی برای هفته دفاع مقدس و هفته نیروی انتظامی داریم و به این ترتیب مردم به تدریج عادت می کنند که از سازمان در مناسبت ها سریال هایی را توقع داشته باشند.

وی در پایان درباره برنامه «خندوانه» و «سرزمین کهن» اعلام کرد: فصل جدید برنامه «خندوانه» بعد از ماه محرم و صفر به تولید خواهد رسید و بلافاصله بعد از ضبط و تولید برنامه ما در کنداکتور پخش قرار می دهیم. ما در تدارک پخش سریال سرزمین کهن نیز هستیم و انشالله در فصل پاییز روی آنتن خواهد رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا