درگیری دوباره ترامپ و مایکل مور

مایکل مور یکی از مشهورترین مستند سازان آمریکایی پیش از انتخابات علیه دونالد ترامپ موضع می‌گرفت و حالا بعد از نزدیک یک سال از انتخابات آمریکا هنوز بر سر مواضع خودش هست.

به گزارش تسنیم، مایکل مور مستند ساز برنده اسکار فیلم های «فارنهایت 11/9» و «سیکو» اخیرا نمایشی با نام «شرایط تسلیم من» را در برادوی کار کرده بود اما ظاهرا مجبور به تعطیلی آن شده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اشاره به برنامه مایکل مور در توییتر خودش با لحنی کنایه آمیز نوشته از این که این نمایش «درهم و برهم» یک شکست کامل بود و مجبور به تعطیلی شده ناراحت است. این پیام در صفحات اجتماعی مایکل مور را به شدت عصبانی کرد طوری که در پیام هایی پر تعداد پاسخ آقای رئیس جمهور را داد.

او در پیام هایی جداگانه توییت کرد: «تو حتما نمایش فوق العاده موفق من در برادوی را با ریاست جمهوری خودت اشتباه گرفتی که یک شکست کامل است و به زودی تمام می شود. امروز در جنگ بی پایان ما در افغانستان یک سرباز آمریکایی کشته شد و شش نفر مجروح شدند. تو رئیس جمهوری و حتی از این موضوع خبر نداری. به جای آن تو خبر داری که من یک ستاره برادوی هستم و حدس می زنم این بیشتر تو را اذیت می کند. متاسفم. دادگاه عالی دادستان مولر به تازگی اولین محکومیت قضایی دولت تو را تایید کرد. آیا می خواهی حواس ما را از این موضوع پرت کنی؟ 38 روز پس از طوفان ماریا ¾ پورتو ریکو (هموطنان آمریکایی ما) برق ندارند. باز تو از این که مردم زیادی نمایش برادوی من را دیده اند ناراحتی. متاسفم. مردم می گویند توییتر حواس تو را از ریاست جمهوری پرت کرده اما به نظر من توییتر ریاست جمهوری توست. این تنها کاری است که می دانی چطور باید انجام بدهی.»

مور در بخش دیگری از پیام هایش به رئیس جمهور آمریکا گفته که نمایش او با وجود صندلی های ارزان قیمت 29 دلاری و بلیط های رایگان دانش آموزی پر فروش ترین اثر غیر موزیکال تابستان برادوی شد و در نتیجه این برنامه مجبور به تعطیلی نشد. بلکه از ابتدا به خاطر تعهد مور به یک برنامه تلویزیونی و ساخت فیلمی جدید گفته شده بود که فقط 12 هفته اجرا می شود. مایکل مور در یکی دیگر از پیام هایش نوشت: «دونالد! به این کار در برادوی «مشارکت محدود» می گویند. کاری که ما قصد داریم با ریاست جمهوری تو انجام دهیم.»

گفتنی است کارگردان «ترامپلند» و «بعد از این به کجا حمله کنیم؟» همین طور قول داده تا تابستان آینده دوباره این نمایش را در برادوی روی صحنه ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا