مدیر بخش مستند ZDF آلمان به سینماحقیقت می‌آید

آندره‌اس ایولز Andreas Ewels فیلمبردار و فیلمساز آلمانی و مدیر بخش مستند شبکه معتبر ZDF یکی از میهمانان یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت است.
به گزارش خبرگزاری فارس، آندره‌اس ایولز Andreas Ewels فیلمبردار و فیلمساز آلمانی و مدیر بخش مستند شبکه معتبر ZDF یکی از میهمانان یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت است.

وی در سال 1969 در مونستر Muenster وستفالن آلمان متولد شده و در دانشگاه کلن و لس‌آنجلس تحصیل کرده است. ایولز طی 25 سال فیلمسازی، به 100 کشور دنیا سفر کرده و بیش از 200 فیلم مستند ساخته است که برخی از آنها جوایز بین‌المللی دریافت کرده‌اند.

تمرکز اصلی حرفه‌ی فیلمسازی او، حفاظت از طبیعت و محیط زیست است. موضوع اکثر فیلم‌های این مستندساز آلمانی هم حیات وحش، کشورهای شگفت‌انگیز، مردم و طبیعت بوده است.

آندره‌اس ایولز از سال 2001 برای شبکه ZDF آلمان کار می‌کند و هم‌اینک مدیر بخش مستند این شبکه معتبر است.

ZDF کلمه مخفف به معنای تلویزیون دوم آلمان است که یک کانال تلویزیونی عمومی این کشور محسوب می‌شود و پخش برنامه‌های آن برای اولین بار از سال 1963 آغاز شد. دفتر مرکزی شبکه ZDF در شهر «ماینتس» و «ویسبادن» آلمان است.

*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا