فیلم‌های یلدایی تلویزیون

فیلم‌های «جاسوس‌بازی»، «خانه پدرم»، «عیال‌وار»، «دو قدم تا بهشت»، «روز یلدا، شب چله»، «لبخند در مراسم ترحیم»، «نبرد خاموش۲»، «کارآگاه شبح»، «شهر بچه‌های گمشده»، «آزمون»، «هرچی تو بخوای»، «اژدهای پیت»، «بی ستاره»، «راز»، «شب‌نشینی»، «خونه پا»، «ملکه برفی»، «آن‌سوی پرچین»، «رنگ خدا»، «الماس خونین»، «مسافر ری»، «تابستان عزیز»، «ربوده شده»، «سرقت در ۶۰ ثانیه»، «آدم کوچولوها»، «خداحافظی طولانی»، «دشمنان ملت»، «مرد خانواده» و «نابخشوده» پنج‌شنبه (۳۰ آذر) و جمعه (اول دی‌) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش هفت راه، شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «جاسوس‌بازی» به کارگردانی دیوید هار، جمعه اول دی‌ ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: جانی واریکر و همسرش مارگو که از مامورین سابق MI۵ هستند مدارکی علیه نخست‌وزیر بریتانیا در دست دارند و می‌خواهند آن را افشا کنند. در این مدارک آمده است که نخست وزیر با سرمایه‌گذاری یک شرکت آمریکایی که متهم به کلاهبرداری است اقدام به تاسیس یک بنیاد به‌نام بریج کرده است. نخست‌وزیر احساس نگرانی می‌کند و به MI۵ دستور می‌دهد که هرچه سریع تر واریکر و همسرش را بیابند … .

در این فیلم، رالف فینس، فلیسیتی جونز و شازاد لطیف هنرنمایی کرده‌اند.

*********************************

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی «خانه پدرم» به کارگردانی کامران قدکچیان، پنج‌شنبه ۳۰ آذرماه ساعت ‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: کاوه پسری ۱۳ ساله است که به‌خاطر دزدی کوچکی در دادگاه گیر افتاده است. مادر او که از پدر کاوه جدا شده و مجددا ازدواج کرده و اکنون صاحب چند فرزند از شوهر دومش است به‌خاطر نارضایتی و اصرار همسرش، مجبور می‌شود کاوه را در دادگاه به پدر اصلی خود بسپارد. پدر او را با خود به تهران می‌برد. او که سال‌هاست زندگی دیگری تشکیل داده و صاحب دو فرزند دیگر است در ارتباط با کاوه دچار مشکلاتی می‌شود … .

عسل بدیعی، حمید ابراهیمی و پوریا ایمانی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

*********************************

فیلم تلویزیونی «عیال‌وار» به کارگردانی پرویز صبری، پنج‌شنبه (۳۰ آذر ماه) ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با هنرمندی جمشید اسماعیل‌خانی و گوهر خیراندیش خواهید دید: در جشن تولد خانم‌بزرگ، علی پسربچه‌ی شیطان خانواده، سر به سر دایی‌اش می‌گذارد و کیک تولد را از بین می‌برد. علی توسط پدرش در اتاقی حبس می‌شود و روز بعد اعضای خانواده، بدون علی، عازم سفر می‌شوند … .

*********************************

انیمیشن سینمایی «دو قدم تا بهشت» به کارگردانی عبدالرضا فیروزان، جمعه (اول دی‌ ماه) ساعت هشت از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: پدربزرگ فوت کرده و خانه‌ای برای همسرش عزیز و فرزندانش گذاشته است. عزیز در این خانه تنها زندگی می‌کند. فرهاد پسر عزیز که بساز و بفروش است دنبال خراب کرن خانه و ساختن مجموعه آپارتمان است. اما فرخنده خواهر او مخالفت می‌کند. سینا و سارا که فرزندان فرخنده و فرهادند با هم نامزد هستند. سینا در زیرزمین یک نقشه گنج پیدا می‌کند و باعث می‌شود همه به طمع گنج به خانه آمده و دور عزیز جمع شوند آنها شروع به جستجو می‌کنند …

عبدالرضا اکبری، پویا امینی و مهتاج نجومی بازیگران این فیلم هستند.

*********************************

فیلم سینمایی «بهشت اردک‌ها» به کارگردانی اولیور رینگر، جمعه اول دی‌ ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم در مورد کتی دختر بچه‌ای است که مسوولیت نگهداری از او را پدرش به‌عهده دارد. صبح روز تولدش از پدر تخم یک جوجه اردک هدیه می‌گیرد. در حالی‌که پدرش به او سپرده است که زمان تولد جوجه اردک در کنارش باشد، اما کتی به جشن تولد دوستش مارگو می‌رود و جوجه اردک را به او می‌دهد. از طرفی خانواده مارگو به او اجازه نمی‌دهند که از جوجه اردک نگهداری کند….

*********************************

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «روز یلدا، شب چله» به کارگردانی سید مجید موسویان، پنج‌شنبه ۳۰ آذرماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با نقش‌آفرینی آشا محرابی و فهیمه امن‌زاده خواهید دید: این تله‌فیلم به ماجرای پیر زن تنهایی به‌نام یلدا می‌پردازد که دچار بیماری آلزایمر شده است. دختر و پسر یلدا، او را به همسایه سپرده‌اند! رادیو اعلام می‌کند که امروز بلندترین شب سال یعنی شب یلداست و یلدا به یاد می‌آورد که شب تولدش است. از خانه بیرون می‌زند و به‌علت فراموشی در مترو گم می‌شود و دختر بچه‌ای به‌نام افروز با او آشنا می‌شود….

*********************************

فیلم تلویزیونی «لبخند در مراسم ترحیم» به کارگردانی حسین قناعت، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۱۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: پژمان استاد دانشگاه هنر نقاشی است که تصور می‌کند کسی قدر آثار و هنرش را نمی‌داند او به این موضوع معترض است و به‌همین دلیل معتقد است که از جمله هنرمندانی است که بعد از مرگش معروف می‌شود! بر اثر شوخی یکی از دانشجویان که از او آزرده است خبر مرگش به‌صورت پیامکی منتشر می‌شود و همه تصور می‌کنند او فوت کرده است…

در فیلم تلویزیونی اناهیتا همتی، اردلان شجاع کاوه و مریم معصومی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

*********************************

فیلم سینمایی «نبرد خاموش۲» به کارگردانی لوک من لئونگ، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: در پی ناپدید شدن مرموز یک خودروی پلیس، پلیس هنگ‌کنگ عملیاتی را با نام (نبرد خاموش) آغاز می‌کند. معاون فرمانده کل پلیس، شان لائو برای پیدا کردن فردی که در پشت این پروژه قرار دارد به‌صورت محرمانه با (هیأت مستقل مبارزه با فساد) همکاری می‌کند. این فرد، پسر ام بی لی، دیگر معاون فرمانده کل پلیس است….

یان فت چو، تونی کافالانگ و آرئون کوک بازیگران این فیلم هستند.

*********************************

فیلم سینمایی «کارآگاه شبح» به کارگردانی جو سانگ هی، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۳۰: ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی لی جی هون و کیم سونگ کیون خواهید دید: هونگ یک کارآگاه خصوصی است که سال‌ها پیش شاهد مرگ مادرش بوده و حالا توانسته بعد از مدت‌ها تحقیق محل زندگی پیرمردی که قاتل مادرش بوده را پیدا کند! اما قبل از اینکه او بتواند این پیرمرد را دستگیر کند یک گروه گنگستر او را می‌دزدند و با خود می‌برند. کارآگاه وقتی می‌رسد که دو دختر کوچک که نوه‌های پیرمرد هستند در خانه تنها و وحشت‌زده باقی مانده‌اند….

*********************************

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «شهر بچه‌های گمشده» به کارگردانی ژان پی‌یر ژونه، پنج‌شنبه ۳۰ آذرماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: دانشمندی به‌نام کرنک که قدرت رویاپردازی ندارد، سعی می‌کند با دزدیدن رویاهای کودکان، از پیر شدن خودش جلوگیری کند! حالا گروهی تشکیل شده تا بچه‌ها را از چنگ او نجات دهند….

در این فیلم سینمایی ران پرلمن و دنیل امیلفورک نقش‌آفرینی کرده‌اند.

********************************

فیلم سینمایی «آزمون» به کارگردانی استوارت هازلدین، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی آدار بک و جما چان آمده است: هشت نامزد راه‌یافته به مرحله نهایی که برای پیوستن به یک شرکت مرموز و قدرتمند مورد آزمون قرار دارند با ۸۱۰ دقیقه زمان در یک اتاق بدون پنجره و سئوالی مجهول مورد رقابت هستند. این هشت نفر هر یک به نوبه خود برای پیدا کردن این سئوال مجهول به تکاپو می‌افتند در این میان به فاکتورهایی از قبیل همکاری و یا علت شرکت هر یک در این آزمون را مورد بحث قرار می‌دهند در طول زمانی که رو به اتمام است این حساسیت‌ها به تنش‌هایی بدل می‌شود … .

*********************************

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی «هرچی تو بخوای» به کارگردانی محمد متوسلانی، پنج‌شنبه ۳۰ آذرماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی لادن مستوفی و حسن شکوهی خواهیم دید: رویا دختر جوانی‌ست که برای دایی اوراق فروشش ماشین‌های مدل بالا را با فریب دادن رانندگان می‌دزدد. دایی رویا مدل و رنگ ماشین خاصی را تعیین می‌کند و از رویا می‌خواهد برایش نمونه مشابه آن را بدزدد….

*********************************

فیلم سینمایی «اژدهای پیت» به کارگردانی دان چفی، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۸ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: خانواده گوگان یک پسر بچه با نام پیت را خریده‌اند تا کارهای منزلشان را انجام دهد! پسر بچه از خانه آنها با کمک یک اژدهای کارتونی که توانایی پنهان شدن از دید عموم را دارد، فرار می‌کند. آنها وارد شهری با نام عجیب پاساماکوآدی می‌شوند….

هلن ردی، جیم دالا و میکی رونی بازیگران این فیلم هستند.

*********************************

فیلم سینمایی «بی ستاره» به کارگردانی بهمن گودرزی، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: احمدرضا که کارش نصب آنتن است به‌طور اتفاقی در حین نصب آنتن در یک خانه عاشق ستاره می‌شود. چند ماه پس از ازدواج به کارکردن و پول در آوردن راهی ژاپن می‌شود. احمدرضا پس از هفت سال به ایران برمی‌گردد. اما در حالی که هنوز چند روز از بازگشتن به تهران نگذشته متوجه می‌شود همسر ژاپنی‌اش که از او یک دختر هم دارد به ایران آمده است! او مدام در پی این است که ستاره با خانواده ژاپنی‌اش مواجهه‌ای نداشته باشند….

بهاره رهنما، مریم امیرجلالی، مهران غفوریان و کیانوش گرامی در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

*********************************

فیلم سینمایی «راز» به کارگردانی جی گو یون، جمعه اول دی‌ ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان با بازی سیونگ وون چا و یون آه سونگ آمده است: کارآگاه کیم، در حال بازگرداندن دخترش سوهیون با اتومبیلش از مدرسه به خانه است که در اثر غفلت لحظه‌ای، تصادف شدیدی می‌کند که طی آن دخترش کشته می‌شود. این موضوع باعث می‌شود رابطه جی‌یون همسر کیم با او خراب می‌شود. شبی قتلی در یک پاتوق تبهکاران رخ می‌دهد. مقتول چیو برادر چودانگ، موسوم به شغال است! در صحنه جرم، کیم نشانه‌هایی از همسر خود از جمله گوشواره‌اش را می‌یابد و تلاش می‌کند آن را پنهان کند. اما چشمان تیزبین چوآ همکارش، شاهد این قضیه است….

*********************************

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «شب‌نشینی» به کارگردانی غلام‌رضا رمضانی، پنج‌شنبه ۳۰ آذرماه ساعت ۲۳ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم از این قرار است که: بهروز در کلاس زنگ انشاء خاطره‌ای را از دوران نوجوانی پدرش قدرت می‌خواند. خاطره در ارتباط با یک شب‌نشینی در زمانی است که تلویزیون همه‌گیر نشده است. این مهمانی و شب‌نشینی در خانه قدرت برگزار می‌شود و محمدعلی دوست قدرت و خانواده او در آن شرکت دارند. پدربزرگ قدرت از آنجا که قدرت و محمد علی صبح همان‌روز با هم درگیری داشتند؛ قصه‌ای با محوریت دوستی و اهمیت آن برای آنها تعریف می‌کند. با پایان یافتن انشاء و بازگشت به کلاس درس، بچه‌ها به پرسش‌های معلم درباره‌ی موضوع و علل فراموش شدن شب‌نشینی و دوری آدم‌ها با یکدیگر گفتگو می‌کنند….

در این فیلم تلویزیونی علیرضا فیروزه، فاطمه دلیریساولی و سمیرا قربانی‌کریم هنرنمایی کرده‌اند.

*********************************

فیلم تلویزیونی «خونه پا» به کارگردانی ایمان افشاریان، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: سهیل که نگهبانی ویلای یکی از دوستان پدرش را قبول کرده است حالا برای گردش با دوستانش تصمیم می‌گیرد به خارج از شهر برود و بدین‌ترتیب آدرس ویلا را به برادرش سپهر می‌دهد تا او به جایش نگهبانی بدهد. سپهر اشتباها وارد ویلای همسایه می‌شود! در همین هنگام صاحب‌خانه از راه می‌رسد و از آن طرف یک دزد به خانه دوست پدرش دست‌برد می‌زند….

در این فیلم تلویزیونی، امیر غفارمنش، سلمان فرخنده و سوده شرحی بازی کرده‌اند.

*********************************

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «ملکه برفی» به کارگردانی ماکسیم سوشنیکوف و ولدلن باربی، پنج‌شنبه ۳۰ آذرماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: ملکه برفی به‌دلیل خشمی که دارد، تصمیم گرفته تمام اطرافیانش را به شکل مجسمه‌های یخی دربیاورد. دو کودک، به‌طور ناخواسته در مسیر مبارزه با ملکه‌ی برفی قرار می‌گیرند. آنها در نهایت بر او پیروز می‌شوند….

*********************************

فیلم سینمایی «ماشین‌ها-۲» به کارگردانی جان لاستر و براد لوییس، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

داستان از این قرار است که از آخرین باری که لایتینگ مک‌کوئین موفق شده بود خود را به‌عنوان سلطان جاده‌ها مطرح کند مدت‌های مدیدی می‌گذرد. او اکنون خوشحال از بی‌رقیب بودنش، قصد دارد تا مدتی را به استراحت و تعمیر فنی خود بپردازد؛ اما رقیب قدیمی و کهنه‌کار ایتالیایی او به‌نام فرانچسکو برنولی، پیشنهاد شرکت در یک گراند پریکس جهانی را به لایتینگ می‌دهد و اعلام هم می‌کند که خودش، قهرمان بی‌رقیب این مسابقات خواهد بود … .

*********************************

شبکه امید

انیمیشن سینمایی «آن‌سوی پرچین» به کارگردانی تام جوهانسن، پنج‌شنبه ۳۰ آذرماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: داستان درباره‌ی یک راکون به‌نام آرجی است که قصد دارد تمام ذخیره‌ی زمستانی دوستش که یک خرس است را بدزدد. اما حین این کار خرس از خواب بیدار می‌شود و آرجی هول می‌شود و همه‌ی غذاها از غار که بالای کوه است سقوط می‌کند و نابود می‌شود. خرس عصبانی شده و او را تهدید می‌کند…

*********************************

فیلم سینمایی «رنگ خدا» به کارگردانی مجید مجیدی، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

داستان از این قرار است که: محمد رمضانی فرزند نابینای هاشم که در مدرسه نابینایان تحصیل می‌کند برای گذراندن تعطیلات به خانه بازمی‌گردد. هاشم که پس از مرگ همسر خود با مادرش زندگی می‌کند، تصمیم به ازدواج مجدد می‌گیرد. او به‌همین منظور محمد را به کارگاه نجاری می‌فرستد….

حسین محجوب، محسن رمضانی، سلامه فیضی و فرحناز سفری بازیگران این فیلم هستند.

*********************************

شبکه افق

فیلم سینمایی «الماس خونین» به کارگردانی ادوارد زوئیک، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: دنی آرچر یک قاچاقچی الماس است که در دوران کودکی پدر و مادر خود را در درگیری‌های خونبار دهه ۱۹۷۰ از دست داده است. طی این سی سالی که از عمرش گذشته، سربازی مزدور و تاجری ناکام بوده است. وقتی می‌خواهد با الماس‌هایی که در بدن یک بز چپانده شده است از مرز بی‌ثبات سیرالئون عبور کند، ماموران گشتی او را دستگیر می‌کنند….

در فیلم سینمایی «الماس خونین»، لئوناردو دی‌کاپریو، جایمن هانسو و مایکل شین ایفای نقش کرده‌اند.

*********************************

فیلم سینمایی «مسافر ری» به کارگردانی داود میرباقری، جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با هنرمندی داریوش ارجمند و جمشید هاشم‌پور خواهید دید: عبدالعظیم حسنی یکی از شاگردان امام هادی(ع)، مغضوب دستگاه دهمین خلیفه آل عباس؛ متوکل عباسی است. او به توصیه امام هادی (ع) به ایران و شهرری سفر کرده و در طول سفر با فرهنگ‌ها وجغرافیای متفاوت ایران آشنا می‌شود.

*********************************

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «تابستان عزیز»، «ربوده شده» و «سرقت در ۶۰ ثانیه» پنج‌شنبه (۳۰ آذر ماه) ساعت ۱۳، ۱۵، ۲۱ از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

*********************************

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «آدم کوچولوها»، «خداحافظی طولانی»، «دشمنان ملت»، «مرد خانواده» و «نابخشوده» جمعه ۱ دی‌ماه ساعت ۱۱، ۱۳ ، ۱۵ ،۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

********************************

شبکه مستند

مستند «مطبخ» به تهیه‌کنندگی حسام اسلامی و کارگردانی حسین جباری در خانه مستند انقلاب اسلامی تولیدشده و به بررسی آشپزی ایرانی در بستر تاریخی، اجتماعی و سیاسی می‌پردازد.

این مستند درباره تاریخ آشپزی تهیه‌شده و به موضوع آبگوشت پرداخته است، غذایی اصیل که عقبه تاریخی وسیعی در ایران دارد، اما غالباً کسی با شیوه‌های طبخ متفاوت آن در بسترهای تاریخی، اجتماعی و حتی سیاسی زمان خودش آشنایی ندارد.

این مستند ۳۰ آذر ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.

«ترین»ها در قسمت جدیدش که شب یلدا از ساعت ۲۰ روی آنتن می‌رود، با مستر تیستر همراه می‌شود.

«آقای هرتز» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی صادق داوری فر نیز به ابعاد مختلف زندگی فردی می‌پردازد که عشق عجیب‌وغریبی به رادیو دارد و انواع و اقسام مسیرها را طی می‌کند تا بتواند به‌عنوان یک مجری و گوینده در رادیو با مردم ارتباط برقرار کند.

این فیلم در شبکه مستند تولید شده است، صادق داوری‌فر نویسنده و کارگردان، علی جانب الهی، صادق داوری‌فر تحقیق، مهدی آزادی تصویربردار، حسن شبانکاره صدابردار، محدثه گلچین عارفی تدوینگر از عوامل تولیدش هستند.

این مستند پنجشنبه ساعت ۲۲ از شبکه مستند روی آنتن می‌رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا