زندگی شهید احمدی روشن فیلم می‌شود

ساخت مستندی با موضوع شهید احمدی روشن با تکنیک تلفیق رئال و انیمیشن کلید خورد.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی قرائتی تهیه کننده این کار ضمن اعلام این خبر افزود: شهریور ماه سال گذشته پژوهش مستندی درباره شهید مصطفی احمدی روشن را آغاز کردیم. با توجه به نیاز مستند به جمع آوری اطلاعات دقیق از زندگی شهید احمدی روشن و حوزه دانش هسته ای ایران، پژوهش این مستند بیش از یک سال به طول انجامید تا یک متن مستحکم و مستدل به دست آید.

وی با اشاره به تکنیک های جدید فیلسمازی در این مستند گفت: بعد از پژوهش به سراغ تصویر برداری آزمایشی رفتیم. تکنولوژی ای که در این مستند استفاده خواهد شد برای اولین بار است که در ایران و با این وسعت به کار برده شده است.این تکنولوژی که اجرای ان هم بسیار دشوار است تلفیقی از چند هنر و تکنیک سینمایی مانند تصویر برداری رئال، انیمیشن و طراحی است. در کنار این آزمایش ها انتخاب بازیگر و نگارش فیلمنامه این مستند هم در حال انجام است و به زودی کار وارد مرحله تولید خواهد شد.

قرائتی ادامه داد: در کنار پرداخت به زندگی شهید احمدی روشن، این مستند به مسائلی مانند جاسوسی هایی که برای ضربه زدن به صنعت هسته ای ایران صورت گرفته است پرداخته است. موضوع جاسوسی و نفوذ دستگاه های اطلاعاتی خارجی با محوریت ویروس استاکس نت و ارتباط این موضوع با نقش برجسته شهید احمدی روشن در مهار ویروس استاکس نت نیز در این مستند به نمایش در می آید. ضمن آن که اطلاعات جدیدی از این بد افزار که با هدف ضربه زدن و تخلیه اطلاعاتی تاسیسات هسته ای ایران ساخته شده بود نیز در این مستند عرضه شده است.

قرائتی در پایان توضیح داد: خانواده شهید احمدی روشن نیز مرحله به مرحله در کنار این کار هستند و به مراحل پژوهش نظارت دارند. در این مستند سعی خواهد شد در کنار معرفی دقیق تر شهید احمدی روشن به مردم، آموزش هایی هم در باب مسائل مقابله با جاسوسی و نفوذ نیز ارائه شود.

گفتنی است مستند زندگی شهید احمدی روشن از تولیدات خانه مستند انقلاب اسلامی است که هم اکنون در مرحله نگارش فیلمنامه به سر می برد. سایر عوامل این مستند عبارتند از؛ پژوهشگر: علی جانب اللهی، نویسنده: مهدی بهپور، انیماتور: علی محبی، تهیه کننده: مهدی مطهر، کارگردان: علی قرائتی، محصول خانه مستند انقلاب اسلامی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا