اجراهای بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

دبیرخانه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از میان ۱۴۷ اثر بین‌المللی دیده شده، ۱۹ اثر را برای اجرا در بخش بین‌‌الملل جشنواره انتخاب کرد.

به گزارش هفت راه، رویکرد جشنواره در انتخاب این آثار توجه به تعداد اجراهای آن‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی بوده و نیز تلاش شده تنوع بیشتری در فرم آثار برای مخاطبان ایجاد شود.

این آثار در فرم‌هایی چون نمایش صحنه‌ای، نمایش‌های خارج از صحنه، ویدئو اینستالیشن، پرفورمنس، نمایش‌های تعاملی محیطی و… اجرا خواهند داشت.

در این دوره آثاری از کارگردانان و کمپانی‌های مطرح و بزرگ جهان در کنار آثار هنرمندان جوان بین‌المللی به جشنواره دعوت شده‌اند.

ضمن اینکه تمامی این اجراها پیش از این تورهای گسترده‌ای را در سطح بین‌الملل در کارنامه خود داشته‌اند.

فهرست اجراهای بخش بین‌الملل جشنواره به شرح ذیل است:

1. پکیج به کارگردانی شوساکو تاکئوچی از آلمان،‌2. تنهایی پرهیاهو به کارگردانی افشین غفاریان از فرانسه،
3. دهان گنده به کارگردانی والنتین داننز از بلژیک، 4. مناظر مجرم به کارگردانی دریز ورهوفن از هلند، 5. سفر به یک فلات چین‌خورده به کارگردانی گوستاوو سیریاکو از برزیل، 6. هملت به کارگردانی کریستوفر روپینگ از آلمان، 7. شرتولوژی به کارگردانی ژروم بل از فرانسه، 8. گردهمایی والدین به کارگردانی میخائیل چارکویامی از گرجستان
9. ریموت تهران به کارگردانی اشتفان کائگی و یورگ کارنبوئر از آلمان، 10. سرداب به کارگردانی احمد نسیم از عراق، 11. منزل به منزل به کارگردانی رامونا پونارو و گیل شالتوت از فرانسه،‌12. جزا به کارگردانی مهربان علی اکبرزاده از آذربایجان،‌13. دوستت دارم ترکیه به کارگردانی یلدا بسکین از ترکیه، 14. ملانکولی به کارگردانی فیلیپ کن از فرانسه، 15. شهرهای نامرئی به کارگردانی پینو دیبودوا از ایتالیا، 16. شگ به کارگردانی لوسی ایدنبنز از سوئیس،‌ 17. مرگ قطعی است به کارگردانی اوا میرکلر از آلمان،‌ 18. رختشویخانه مفاخر به کارگردانی جاسم هیندی از فرانسه،‌ 19. تیتانز به کارگردانی یوروپیدیس لاسکاریدیس از یونان

سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر امسال در فاصله روزهای 28 دی‌ تا 9 بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا