سلام به صدر عاملی عزیز تو که در صدر عاملین داوری‌ها هستی به تو تبریک میگم که مادام العمر داوری

کارگردان فیلم “قندون جهیزیه” در متنی خطاب به رسول صدرعاملی نوشته است:

 سلام رسول جان البته صدر عاملی عزیز تو که در صدر عاملین داوری‌ها هستی به تو تبریک میگم که مادام العمر داوری

آقای صدر عاملی سلام فقط چند خط از حرفهایت را به تو یادآوری می‌کنم.

سال هزار و سیصد و نود و سه جزو هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر بودی و با حضور در برنامه هفت در پخش زنده مقابل آقای گبرلو نشستی و در جواب چند سوال به سختی افتادی!

مثل این سوال که چرا چند فیلم با آنکه هنوز فیلمبرداری اش تمام نشده جزو فیلمهای انتخاب شده است شما چه چیزی را دیدید؟ مثل اینکه چرا فیلم آقای صمدی و کاهانی و … را که آماده بود بیرون گذاشتید؟

در آخر که سخت زیر نور چراغ‌ها عرق ریخته بودی گفتی: این آخرین بار بود که داور شدی و دیگر هیچ گاه داوری‌ای را قبول نمی‌کنی چون کار خیلی سختی است. اما یا دروغ گفتی یا آلزایمر پیدا کردی. چون یک سال بعد داور جشنواره فیلم شهر شدی. بلافاصله داور جشنواره فیلم کوتاه حسنات شدی. سال پیش هم عضو هیات انتخاب فیلم ایرانی به اکادمی اسکار بودی و الان هم چندین باره داور جشنواره فیلم فجر شدی!

هم آن فیلم‌ات در پخش زنده برنامه هفت موجود هست هم سوابق رد پایت در داوری‌هایت. هم خبر جدیدت مبنی بر داور بودنت. اما دبیر جشنواره که اتفاقا مدیر نظارت دستگاه فرهنگ و ارشاد هست و کلیه فیلمسازانی که در جشنواره فیلم فجر هزار و سیصد و نود و شش فیلمشان پذیرفته شده باید نگران اوضاع باشند، چون یکی از داورها یا توان حفظ صداقت کلام خودش را هم ندارد یا دچار آلزایمر است! پس یا جشنواره دست به تغییر فرد مذکور می‌زند یا با همه سینماگرها و تماشاگران تماشاگر حضور مافیای داوری خواهیم بود.

پی‌نوشت: چندی پیش با روزنامه جام جم مصاحبه کردم وو گفتم سینما گرفتار برخی افراد شده که مادام العمر داورند و تو ای رسول عزیز صدر عاملی یکی از آنها هستی…

📸 عکس مربوط به بسته کارهایت است در ویترین اتاق یکی از مدیران ارشاد است. در روزهایی این عکس را گرفتم که در به در دنبال مجوز فیلم سینمایی زنگبار بودم.
تا زنده‌ام علیه تمام رانت‌های سینما می‌جنگم. مافیای اکران و تولید هم منتظرم باشند. مگر توبه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا