یادداشت اکبر نبوی در پاسخ به توضیحات رسول صدرعاملی درباره نادیده گرفتن فیلم لاتاری در جشنواره فجر

اکبر نبوی نوشت: در یکی از کانال های تلگرامی از قول دوست قدیمی ام آقای #رسول_صدرعاملی چنین آمده است: «لاتاری هیات داوران را آزار داد. مشکل لاتاری قصه و تِم بود. چون منجی و قهرمان فیلم ریشه مشکل را خارجی می‌دانست نه داخلی! به همین علت در تمام بخش‌های فنی هم کنار گذاشته شد.»

رسول جان!
من فیلم لاتاری را ندیده‌ام بنابراین، هیچ قضاوتی در باره‌اش ندارم و باز طبیعی است که قضاوت‌های دیگران هم برای من مبنا و ملاک نیست. اما در باره این سخنان ات (اگر براستی واقعا سخنان شما باشد) حرف دارم، بدون آنکه بخواهم در رای داوران گرامی و ارجمند چون و چرا کنم.

دوست عزیز و دیرین!
اگر فیلمی از نظر تم و قصه دارای مشکل باشد، اما در سایر بخش‌های هنری، فنی و تکنیکی، از قوت و شایستگی‌های لازم برخوردار باشد، منطقا و برپایه قواعد داوری، #هیات_داوران نمی‌توانند، به دلیل ضعف اول، سایر ارزش‌های آن را نادیده بگیرند.

دو دیگر آنکه، اگر برای هیات داوران محترم، محتوا و مضمون و چگونگی تحلیل و نگرش فیلم لاتاری، نسبت به موضوعی که برگزیده است، آنقدر مهم بوده که در سایر رشته‌ها نیز کنار گذاشته شده، پس چگونه در همین دوره از جشنواره، آثاری که مضامینی نامناسب داشتند، نه تنها مورد بی‌مهری قرار نگرفتند، بلکه در رشته‌هایی که مستحق بودند، دیده شده و حتی جایزه هم گرفتند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا