افزایش نگران‌کننده انتشار کتاب‌های ترجمه‌ای در دی‌ماه

آمارهای موسسه خانه کتاب نشان از افزایش قابل توجه کتاب‌های ترجمه‌ای در دی ماه دارد‌، دی ماه امسال ۷ هزار و ۸۱ عنوان کتاب ترجمه منتشر شده است. 

به گزارش هفت راه به نقل از تسنیم،‌ بر اساس آمارهای منتشر شده توسط موسسه خانه کتاب در دی ماه 1396، 9 هزار و 131 عنوان کتاب منتشر شده است که در مقایسه با دوره زمانی مشابه در سال گذشته شاهد دو درصد کاهش در تعداد عناوین بوده‌ایم.از میان 9 هزار و 139 کتاب منتشره در دی ماه سال جاری و هزار و 50 عنوان کتاب تألیف و 7 هزار و 81 عنوان ترجمه بوده است.

میانگین شمارگان کتابها در دی ماه سال جاری هزار و  408 نسخه بوده که در مقایسه با هزار و 569 نسخه در دوره زمانی مشابه در سال گذشته شاهد 10 درصد کاهش بودیم.

همچنین میانگین قیمت هر کتاب در سال جاری 18 هزار و 182 تومان بوده است که در مقایسه با مدت زمانی مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

ناشران تهرانی دو هزار و 5 عنوان کتاب و ناشران شهرستانی 7 هزار و 126 عنوان کتاب منتشر کرده‌اند. 5 هزار و 560 عنوان کتاب چاپ اول و 3 هزار و 171 عنوان کتاب چاپ مجدد بودند.

صدرا، روزبهان، جنگل، موجک، موسسه پژوهش‌های برنامه ریزی و اقتصادی کشور، قطره، چشمه، نظاره، ناقوس، پرکارترین ناشران عمومی دی ماه بوده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا