پاسخ ارشاد به اعتراض محمد معتمدی

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با انتشار متنی گفته‌های دیروز محمد معتمدی درباره صادر نشدن مجوز کنسرتش را رد و اعلام کرد که برای کنسرت این خواننده ۵ بار مجوز صادر کرده است.

به گزارش هفت راه به نقل از فارس، روز گذشته محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی با اعلام صادر نشدن مجوز کنسرتش در اصفهان، از عملکرد ادارات کل ارشاد استان‌ها انتقاد کرد. اما در ادامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان به این اتفاق واکنش نشان داد و اعلام کرد که برای کنسرت محمد معتمدی 5 بار مجوز صادر شده است.

در اطلاعیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان آمده است:‌ «در پی انتشار خبر عدم صدور مجوز اجرای کنسرت آقای محمد معتمدی در تاریخ 17 اسفند ماه سال جاری در شهر اصفهان، در صفحه شخصی ایشان در اینستاگرام و هم چنین پیگری های اصحاب رسانه در این خصوص به اطلاع می رساند، از ابتدای سال 1396 تا کنون در 5 نوبت درخواست هایی توسط شرکت های تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی نوای مهر سپاهان و چکاوک زنده رود اسپادانا در شهر اصفهان و هم چنین آموزشگاه آزاد موسیقی نکیسا در شهرستان شهرضا برای اجرای این خواننده به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ارائه شده است که اتفاقا در هر 5 نوبت با اجرای ایشان موافقت به عمل آمد. امّا هر بار به دلیلی شرکت یا آموزشگاه متقاضیِ برگزاری برنامه، از پیگیری دریافت مجوز خودداری کرده است که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

اولین درخواست برای نامبرده، مربوط به شرکت تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی چکاوک زنده رود اسپادانا برای اجرای برنامه به سرپرستی امیر مهدی مقدم در تاریخ 14 و 15 اردیبهشت 96 (هر روز 2 اجرا) بود که مورد موافقت قرارگرفت. لیکن به گفته مدیر شرکت چکاوک زنده رود اسپادانا به دلیل آن که ظاهرا آقای محمد معتمدی تور کنسرت های خود، از جمله اجرا در شهر اصفهان را به شرکت دیگری واگذار نموده بود هیچ گونه پاسخی به تلفن ها و پیام های شرکت برای پیگیری اجرا در شهر اصفهان نداد. از این رو شرکت متقاضی انصراف خود را از پیگیری پرونده در پیامی برای ایشان ارسال نمود.

دومین درخواست توسط شرکت تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی نوای مهر سپاهان برای اجرای کنسرت گروه کویر با آهنگسازی امیر مهدی مقدم در تاریخ های 22 تا 25 شهریور ماه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تسلیم شد که علیرغم موافقت برای برگزاری کنسرت، این شرکت نیز از پیگیری درخواست، خودداری و اجرای آن را به زمان دیگری موکول نمود.

سومین درخواست اجرای این خواننده توسط آموزشگاه آزاد موسیقی نکیسا برای اجرای موسیقی توسط گروه کویر در تاریخ 24/6/96 (2 سانس ) دریافت گردید. امّا مجددا متقاضی برگزاری از ادامه روند پیگیری، خودداری و برگزاری آن را به زمان دیگری موکول نمود.

چهارمین درخواست اجرای این خواننده توسط شرکت تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی چکاوک زنده رود اسپادانا برای اجرای گروه رهاب به سرپرستی آقای سیامک بهبهانی در تاریخ 3 بهمن ماه سال جاری در 2 سانس به این اداره کل تسلیم گردید. لیکن در طی پنجمین درخواست، شرکت متقاضی اجرای گروه را به دلیل تعدد اجراهای سنتی و پاپ در ایام بهمن ماه و همچنین نزدیکی فرا رسیدن ایام فاطمیه، به تاریخ 17 اسفند ماه سال جاری تغییر داد که مورد تایید قرار گرفت. با توجه به این که شرکت متقاضی در تاریخ 7 اسفند ماه سال جاری در حال برگزاری کنسرت محمد علیزاده بود، مقرر گردید در روز 8 اسفندماه برای دریافت مجوز اقدام نماید.

ایشان در بخشی از پیام خود مدعی شده است که ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی در استان ها صدور مجوز را به تعویق می اندازند که در پاسخ باید گفت کلیه مستندات مربوط به هر 5 درخواست اجرای کنسرت، با ذکر تاریخ در دسترس است و در خصوص این پرونده می توان گفت از آنجایی که بسترسازی و حمایت از اجرای موسیقی فاخر ایرانی همواره از اهداف این اداره کل بوده و هست موافقت با اجرای این برنامه در اولین فرصت ممکن و به دور از بوروکراسی اداری به متقاضی اعلام شده است. اگرچه در پاره ای موارد شرکت های متقاضی حداقل فاصله زمانی برای ارائه درخواست تا تاریخ اجرا را رعایت نمی کنند.

متاسفانه داوری های دور از انصاف و بر اساس شنیده ها سبب می شود تا حاصل فعالیت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان نادیده گرفته شده و به شکل خواسته و یا ناخواسته اذهان عمومی به گمراهی کشانده شود. گزارش عملکرد فعالیت این اداره کل نشان می دهد که سال جاری در اصفهان تمامی اجراهای صحنه ای که از روال قانونی تقاضا داشته اند بر اساس قوانین مجوز گرفته اند و هیچ مجوزی لغو نشده است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا