نیمی از فیلم‌های اکران شده کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان فروختند

با توجه به اکران ۷۸ فیلم سینمایی تا پایان بهمن ماه ۳۸ فیلم سینمایی کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان فروخت و ۴۶ فیلم کمتر از ۱ میلیارد فروش داشتند.

به گزارش فارس، سازمان سینمایی تا پایان بهمن ‌ماه فروش فیلم‌ها را معادل 170 میلیارد تومان اعلام کرد و اعلام کرد توانست رکورد بیشترین فروش در تاریخ خود را ثبت کند. این درحالی است که تا پایان بهمن ماه امسال 78 فیلم اکران شده است و به این رقم دست یافته است

این درحالی است که در سال 95 تا پایان بهمن ماه با 64 فیلم به نمایش درآمد به فروش 164 میلیارد تومان دست یافتیم. نکته قابل تامل دیگر این که علاوه بر رشد فروش فیلم ها در سال گذشته با افزایش رو به رشد مخاطب مواجه بودیم اما امسال در اکثر ماه‌های سال با کاهش مخاطب روبرو بودیم.

با احتساب این مهم که 14 فیلم نسبت به سال گذشته بیشتر اکران شده است و با افزایش 20درصدی قیمت بلیت در سال 96 مواجه بودیم افزایش فروش فیلم‌ها تا پایان بهمن ماه دور از ذهن نیست.

نکته دیگری که می توان به آن توجه کرد و باید فیلمسازان به آن دقت نظر بیشتری داشته باشند این است که 46 فیلم زیر 1 میلیارد فروش داشتند که نسبت به سال گذشته تعداد فیلم‌هایی که زیر 1 میلیارد فروش داشتند بیشتر شده است. فیلم هایی که کمتر از یک میلیارد و بیش از نیم میلیارد فروش داشتند عبارتند از:

حریم شخصی 865 میلیون و 274 هزار تومان

پل خواب 808 میلیون و 86 هزار تومان

آذر 795 میلیون و 48 هزار تومان

کمدی انسانی 752 میلیون و 187 هزار تومان

خانه کاغذی 611 میلیون و 140 هزار تومان

شکلاتی 553 میلیون و 950 هزار تومان

حقه باز دم دراز 518 میلیون و 613 هزار تومان

زادبوم 501 میلیون و 27 هزار تومان

38 فیلم کمتر از نیم میلیارد فروش داشتند که به نظر می رسد فیلمسازان و تهیه‌کنندگان در روند تولید فیلم‌ها باید دقت نظر داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا