متقاضیان بن کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب بخوانند

فردا پنجشنبه 30 فروردین ماه ثبت‌نام بن کارت نمایشگاه کتاب آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ یکشنبه (۲ اردیبهشت ۱۳۹۷) ادامه خواهد شد.

به گزارش هفت راه به نقل از فارس، فردا پنجشنبه 30 فروردین ماه ثبت‌نام بن کارت نمایشگاه کتاب آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ یکشنبه (۲ اردیبهشت ۱۳۹۷) ادامه خواهد شد.

اطلاعاتی درباره زمان و نحوه ثبت‌نام دانشجویان و طلاب

به اطلاع کلیه متقاضیان دریافت بن کارت دانشجویی می‌رساند تنها سامانه رسمی ثبت نام و دریافت بن کارت آدرس الکترونیکی https://bon.tibf.ir است، متقاضیان باید تمام فرآیند ثبت نام و پرداخت را در این سامانه دنبال کنند.

لیست و اطلاعات دانشجویان برای دریافت بن یارانه‌ای خرید کتاب از طریق دریافت اطلاعات از موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و بارگذاری در سامانه ثبت‌نام انجام‌ شده است. اگر در زمان ثبت‌نام دانشجویی این پیام را دریافت کرد که: «اطلاعات شما در سامانه وجود ندارد»، باید به امور دانشجویی دانشگاه خود مراجعه کند تا اطلاعات و مشخصات او از طریق دانشگاه در اختیار موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و سپس در اختیار سامانه ثبت‌نام قرار گیرد.

دانشجویان و طلاب می‌توانند در بازه زمانی ذکر شده از طریق از طریق سامانه ثبت‌نام بن کارت دانشجویی به آدرس bon.tibf.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند. ثبت نام در سامانه امسال به سه شکل ثبت نام با کارت ملی هوشمند(برای اشخاصی که کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند)، ثبت نام به شکل nfc(کارت مجازی) و ثبت نام به صورت بن کارت فیزیکی خواهد بود که دستور العمل هر یک از این ثبت‌نام‌ها در سایت ثبت نام توضیح داده شده است.

دانشجویان مطلع باشند، کد ملی وارد شده توسط متقاضی در سامانه ثبت نام بن با سامانه ثبت احوال صحت سنجی می‌شود، لطفا در وارد کردن کدملی و کد دانشجویی دقت لازم را به عمل آورید.

مبلغ موجود در کارت‌ها یک میلیون ریال است که 400 هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 600 هزار ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت پرداخت می‌شود.

بن‌های خرید کتاب فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار دارند و از طریق دستگاه‌های کارت خوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده هستند.

اتباع و مهاجرین خارجی امکان ثبت نام در سامانه و دریافت بن کارت خرید کتاب را ندارند. توزیع بن کارت دانش آموزی امسال صورت نمی‌گیرد.

مدارک لازم در زمان مراجعه به بانک برای دریافت بن کارت: کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی یا شناسنامه جدید و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه.

توجه: بن کارت فقط به شخص متقاضی تحویل داده می‌شود. لیه دانشجویان و طلاب قبل از شروع فرآیند ثبت نام بن کارت کتاب نمایشگاه، به دقت راهنمای کاربری ثبت نام و دریافت بن کارت دانشجویی را باید مطالعه کنند، در این دوره صدور از طریق کارت ملی هوشمند برای نخستین بار اجرایی می‌شود. (برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا