کشف کتاب‌های قاچاق ناشران در یک صحافی

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از کشف محموله دیگری از کتاب‌های قاچاق ناشران این‌بار در یک صحافی خبر داد.

محمود آموزگار، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، از کشف محموله دیگری از کتاب‌های قاچاق ناشران خبر داد و گفت: یک صحافی در تهران شناسایی شده است که کتاب‌های برخی از ناشران را در شمارگان چند هزار تایی منتشر می‌کرد.

وی ادامه داد: پرونده این صحافی به نهادهای قضایی ارجاع داده شده و قرار است بازپرسی برایش حکم صادر کند.برابر اظهارات صاحب صحافی این کتاب‌‌ها به سفارش فردی که هفته گذشته در جریان شناسایی مجموله 10 وانت کتاب قاچاق شناسایی و دستگیر شد،‌ تکثیر شده است.

سخگوی کارگروه صیانت از حقوق ناشران افزود: کتاب‌های چهار ناشر نیلوفر‌، اختران‌، خوارزمی و نشر نو در شمارگان چند هزارتایی در این صحافی تکثیر و به صورت قاچاق در بازار توزیع می‌شد که شناسایی شد.

هفته گذشته نیز کارگروه صیانت از حقوق ناشران یک مجموله شامل 10 وانت از کتاب‌های قاچاق ناشران را در دو فروشگاه در خیابان انقلاب شناسایی کرد که این کتاب‌ها ضبط شده و مغازه‌ها نیز پلمب شد.

آموزگار در خصوص سرانجام این محموله نیز به تسنیم گفت‌:‌ از زمان کشف این محموله ما از ناشران خواستیم تا به اتحادیه تهران آمده و کتاب‌های خود را شناسایی کنند تا بتوانیم آمار جامعی از اقدام انجام شده به نهاد قضایی ارائه کنیم،‌ نتایج بررسی‌های ناشران تا پایان امروز نهایی شده و برای مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران هم‌چنین در هفته گذشته اطلاعیه‌ای را صادر کرد و در آن به اعضای خود، نسبت به چاپ و نشر غیرقانونی کتاب‌های ناشران توسط عده‌ای سودجو و فرصت‌طلب، هشدار داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا