پیش تولید سریال حضرت موسی(ع) رسماً کلید خورد

جمال شورجه نویسنده و کارگردان سینما در گفت‌وگو با میزان، درخصوص آخرین مراحل ساخت سریال حضرت موسی (ع) گفت: متاسفانه در بخش اجرایی و فیلمبرداری پیشرفت چندانی نداشتیم اما خوشبختانه “احمد میرعلایی” به طور شخصی در حال آماده سازی شهر رامسیس واقع در شهرک سینمایی دفاع مقدس است.

وی با اشاره به همکاری مجدد با طراح صحنه سریال “یوسف پیامبر” افزود: طراحی اولیه صحنه پروژه حضرت موسی (ع) توسط “مجید میرفخرایی” انجام شده و هم اکنون اعضای گروه وی در شهرک سینمایی دفاع مقدس با جزئیات تمام در حال آماده سازی برای شروع ساخت شهر “رامسیس” هستند. این شهر محل سکونت حضرت موسی و فرعون در آن دوران بوده که تیم ساخت قصد دارد با جزئیات کامل آن را بسازد.

/////////////////////////

مشاور سریال یوسف پیامبر (ع) در همین راستا افزود: در حال حاضر تیم طراحی و ساخت دکور و صحنه در شهرک سینمایی دفاع مقدس سوله ای با مساحت یک زمین فوتبال را در نظر گرفته اند تا در آن ساخت دکور و طراحی های دیگر صورت بگیرد. این سوله محلی برای ساخت دکور، اتاق های گریم، انبار لباس و کمپ استراحت تیم اجرایی و عوامل موسی (ع) است.

وی با اشاره به برنامه ریزی دقیق مالی برای ساخت سریال موسی تاکید کرد: جزئیات بودجه ساخت این شهرک عظیم به طور کاملاً آنالیز شده تا برآورد مالی اولیه با هزینه های نهایی همخوان باشد. گروه مشاورین حرفه ای در کنار تهیه کننده حضور پیدا کرده اند تا بر آورد مالی اثر کاملاً منطبق با هزینه‌ها باشد. ما سعی داریم کمترین میزان اختلاف بودجه در سریال حضرت موسی (ع) رخ دهد.

شورجه با تاکید بر لزوم حمایت از پروژه های تاریخی و مذهبی ادامه داد: پروژه موسی (ع) پروژه ای استراتژیک است و باید برای تهیه و تولید آن نهادهای مختلفی حضور پیدا کنند تا بودجه مناسب برای تولید آن تهیه شود اما متاسفانه هنوز ساخت این سریال کمی دچار حرکت لاک پشتی شده است.

کارگردان فیلم “یاس های وحشی” درباره شایعات مبنی بر عدم حضور مصطفی زمانی در سریال موسی افزود: صحبت بر سر حضور “مصطفی زمانی” در زمان حیات مرحوم فرج الله سلحشور اتفاق افتاد و زمانی می خواست که تنها در نقش یوسف پیامبر به ایفای نقش بپردازد. در سکانس های ابتدایی سریال موسی (ع) شخصیت حضرت یوسف (ع) حضور خواهند داشت و در همان قسمت های اول از دنیا می روند. همچنان اگر مصطفی زمانی برای ایفای نقش یوسف پیامبراعلام آمادگی کند ما هم از حضور وی استقبال می کنیم.

شورجه درخصوص بازیگر ایفاگر نقش حضرت موسی (ع) خاطرنشان کرد: هنوز برای بازی نقش حضرت موسی (ع)بازیگر خاصی را در نظر نگرفته ایم. اما بدون شک یکی از بازیگران خوب تئاتر در این نقش بازی خواهد کرد. بعد از انتخاب وی برای نقش حضرت موسی(ع) به مدت یکسال باید دوره های آموزشی نبرد، شمشیربازی و اسب سواری و بدنسازی برای این بازیگر در نظر گرفته شود تا به شخصیت حضرت موسی نزدیک شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا