انتشار یک کتاب متوقف شد

درپی اعتراض خانواده شهید سیدمحمد صنیع‌خانی انتشار کتاب پاپاخ که درباره روزهای کودکی این شهید بود متوقف شد.

به گزارش فارس درپی اعتراض خانواده شهیدان صنیع‌خانی به وجود برخی اشتباهات و عدم هماهنگی مطالب با خانواده شهید، چاپ کتاب پاپاخ که به گوشه‌ای از زندگی شهید سیدمحمد صنیع‌خانی پرداخته بود توسط حوزه هنری متوقف شد.

بر اساس این گزارش جعفر توزنده‌جانی از نویسندگان مجموعه‌ای است که به زندگی شهدا پرداخته‌اند و وی راوی بخشی از زندگی شهید صنیع‌خانی بوده است.

فرزند سردار شهید سیدمحمد صنیع‌خانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس دلیل اعتراض به نگارش این کتاب را وجود ایرادات اساسی و نحوه نگارش عنوان کرد و گفت: حوزه هنری که خود متولی نگارش مجموعه زندگی جانبازان و شهدای کشور ویژه کودکان و نوجوانان باموضوع شهداست، در نگارش این کتاب هیچ‌گونه هماهنگی با خانواده این شهیدان عزیز نکرده است.

وی همچنین افزود: مجموعه‌های فرهنگی کشور که در راستای احیای فرهنگ ایثار و شهادت قدم برمی‌دارند، باید خانواده شهدا را در جریان همه فرآیند نگارش و تولید آثار از جمله فیلم و کتاب قرار دهند تا شاهد اشتباهاتی از این قبیل نباشیم.

همچنین نویسنده کتاب در پیامی بابت این اشتباه عذر‌خواهی کرد که متن آن به شرح ذیل است؛

خبرگزاری محترم فارس

احتراماً به اطلاع می‌رساند که در مصاحبه این‌جانب با آن خبرگزاری درخصوص چاپ کتابی به اسم پاپاخ که در هنگام مصاحبه تلفنی به اشتباه نام شهید صنیع‌خانی را آورده‌ام، از خانواده شهید صنیع‌خانی و همه کسانی که مصاحبه من را خوانده‌اند عذر می‌خواهم. در ضمن کتاب مذکور از مرحله چاپ کنار گذاشته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا