انتشار رمان با روایتی جدید از تنگه ابوقریب

روایتی دیگر از تنگه ابوقریبتازه‌ترین رمان مصطفی جمشیدی با ژانر دفاع مقدس تحویل ناشر شدخبرگزاری فارس: تازه‌ترین رمان مصطفی جمشیدی با ژانر دفاع مقدس تحویل ناشر شد

مصطفی جمشیدی در گفت‌وگو با  فارس درباره رمان «رسته غمگساران» اظهار داشت: این رمان برگرفته از تجربه شخصی‌ام و بواسطه حضور در منطقه عملیاتی ابوقریب نوشته شده است.

وی در ادامه بیان کرد: داستان از زبان رزمنده‌ای روایت می‌شود که بواسطه موج انفجار گذشته‌اش را از یاد برده است. رسته غمگساران زندگی سه بسیجی را در ابوغریب که با ارتش عراق درگیر می‌شوند را روایت می‌کند.

به گفته این نویسنده، در خلال داستان فلاش بک‌هایی میان زندگی این سه نفر زده می‌شود که نشان می‌دهد در واقع این سه تن، یک نفر هستند و همان راوی است که گذشته ‌اش را از یاد برده است.

جمشیدی خاطر نشان کرد: این رمان سرگذشت رزمنده‌ای است که از شمال کشور برای دفاع از وطن به مناطق جنوبی می‌آیند که در نهایت به فیض شهادت هم نائل می‌شود.

این مولف با بیان اینکه ژانر اثر دفاع مقدس بوده و به سیاق یکی از کتاب‌هایش به نام «رؤیای آق تاریم» بوده گفت: این اثر نیز در شمال کشور اتفاق می‌افتد و بدین واسطه به مانند «رؤیای آق تاریم» است. در این رمان برای رزمنده اتفاقاتی می‌افتد که در نوع خود جالب توجه است.

وی بیان کرد: این داستان در 200 صفحه نوشته شده و قرار است از سوی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا