انیمیشن «شگفت‌انگیزان۲» میلیارد دلاری شد

«شگفت‌انگیزان۲» محصول کمپانی «دیزنی» و «پیکسار» هفتمین انیمیشن و سی و ششمین فیلم یک میلیارد دلاری تمام تاریخ سینما شد.

به گزارش فارس به نقل از وِرایِتی، «شگفت‌انگیزان۲» محصول کمپانی «دیزنی» و «پیکسار» هفتمین انیمیشن و سی و ششمین فیلم یک میلیارد دلاری تمام تاریخ سینما شد.

این فیلم انیمیشن در سینماهای آمریکای شمالی ۵۷۴ میلیون دلار و در بخش بین‌المللی ۴۳۰ میلیون دلار کسب کرد تا با مجموع ۱ میلیارد و ۵ میلیون دلار به باشگاه میلیاردی‌های هالیوود بپیوندد.

«شگفت‌انگیزان۲» به «پلنگ سیاه» «انتقام‌جویان» و «دنیای ژوراسیک» پیوست تا چهارمین فیلم میلیاردی سال شود. این پنجمین فیلم انیمیشن دیزنی است که به باشگاه میلیاردی‌ها می‌پیوندد.

این فیلم به نویسندگی و کارگردانی «برَد بِرد» با فروش ۱۸۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری در آمریکای شمالی رکورد دومین فیلم پرفروش تمام تاریخ سینما را ازآن خود کرده است.

سری قبلی این مجموعه «شگفت‌انگیزان» در سال ۲۰۰۴ رقم ۶۳۳ میلیون دلار فروش داشت که شامل ۲۶۱ میلیون دلار فروش خانگی و ۳۷۱ میلیون دلار فروش بین‌المللی این فیلم بود.

«شگفت‌انگیزان۲» همچنان به موفقیت‌های خودادامه می دهد و این هفته تازه اکران خود را پس از ایتالیا و آلمان، در ژاپن و اسپانیا آغاز می‌کند.

دیگر فیلم‌های موفق سال ۲۰۱۸ در آمریکای شمالی شامل «ددپول۲» با فروش ۳۱۷ میلیون دلار، «جنگ ستارگان» با فروش ۲۱۲ میلیون دلار، «مکانی آرام» با فروش ۱۸۷ میلیون دلار و «مرد مورچه‌ای» با فروش ۱۸۳ میلیون دلار هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا