نت فلیکس نظرات منفی مردم را از سایت خود حذف کرد

نت‌فلیکس به‌عنوان یکی از بزرگترین شبکه‌های پخش آنلاین فیلم و سریال، بخش نقدهای مردمی را به‌علت ایجاد تاثیر منفی بر تماشاگران و تاثیر منفی بر تماشای فیلم‌ها از وب سایت خود حذف کرد.

نت فلیکس که یکی از بزرگ‌ترین پلت‌فرم‌های پخش آنلاین فیلم، سریال و مجموعه‌های تلویزیونی و سینمایی در جهان به شمار می‌رود، در اقدامی عجیب و جنجال برانگیز بخش نقد و انتقادات کاربران را از درگاه وب سایت خود حذف کرد.

نت فلیکس با انتشار بیانیه و پیامی این اقدام را رسما اعلام کرده و به اطلاع کاربران و علاقمندان به تماشای فیلم و سریال رسانده است.

قسمت نقد و انتقادات مردمی بیش از یک دهه بود که در وب سایت این رسانه آنلاین و غول پخش آنلاین فیلم وجود داشت و کاربران پیش از انتخاب و تصمیم‌گیری بر سر تماشای آنلاین فیلم و سریال‌های موردنظر خود، می‌توانستند به قسمت نقدهای مردمی مراجعه کرده و نظرات افرادی را که آن فیلم را دیده‌اند، مشاهده کنند و از نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران بهره‌مند شوند.

نت‌فلیکس همچنین سال گذشته اقدام دیگری را انجام داده بود که سیستم رنکینگ و رتبه‌بندی فیلم و سریال‌های موجود در این رسانه را با سیستم لایک و دیس لایک جایگزین کرده بود و انتقاد خیل عظیمی از کاربران را برانگیخته بود. نت فلیکس در پاسخ به این اقدام اعلام کرده است که به علت کاهش استقبال از نقدهای کاربران این قسمت از وب سایت آن حذف شده است.

البته بسیاری دیگر از کاربران بر این باورند که علت این تصمیم و اقدام نت‌فلیکس ایجاد تاثیرات منفی نقدهای مخرب بر تماشای آنلاین فیلم و مجموعه‌های تلویزیونی و سینمایی از سوی کاربران بوده است چراکه بسیاری از کاربران را از تماشای برخی از فیلم‌ها دلسرد کرده و درنهایت موجب کاهش سودآوری و درآمدزایی نت‌فلیکس شده است.

البته این در حالیست که بسیاری دیگر از پلت‌فرم‌ها نظیر آمازون، آیتونر و اپ‌استور اپل و گوگل‌پلی استور همچنان میزبان و پذیرای نقدهای کاربران درمورد فیلم وسریال‌های مختلف هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا