نگارش اثری متفاوت از نویسنده «دختر شینا»

بهناز ضرابی زاده با بیان اینکه این اثر متفاوت‌تر از «دختر شینا» و «گلستان یازدهم» است، گفت: کتاب را بسیار دوست دارم سه سال با آن زیسته‌ام و برای نوشتن این کتاب به خوزستان سفر کردم.

به گزارش هفت راه، بهناز ضرابی‌زاده نویسنده کتاب‌های دفاع مقدس در گفت‌وگو با فارس درباره تازه‌ترین اثر خود اظهار داشت: در حال تدوین مراحل پایان خاطرات همسر شهید سردار امیر بهمن باقری هستم.

وی در ادامه با بیان اینکه از سال 1395 مصاحبه‌هایی را با نسرین باقرزاده همسر سردار باقری انجام داده‌ام و در حال حاضر خاطره‌نگاری‌ها تمام شده، گفت: فکر می‌کنم تنها بخش‌های کوچکی از بازنویسی باقی مانده که در حال اتمام است.

ضرابی زاده این اثر را سفارشی ندانست اما توضیح داد: این اثر تنها خاطرات همسر سردار باقری است، روایتی که از کودکی در خرمشهر آغاز شده و به مبارزات سیاسی انقلاب و به مرور انقلاب و حوادث جنگ اشاره دارد. در این اثر به ماجرای آتش سوزی سینما رکس آبادان هم اشاره شده است.

این نویسنده با تاکید بر اینکه سردار باقری پسر عمومی خانم باقرزاده هستند اما نمی‌دانم چرا فامیلی متفاوتی دارند، ابراز داشت: ایشان علاقه خاصی به خانم باقرزاده داشته که منجر به ازدواج می‌شود. این اثر دارای داستانی درام است. یکی از آثاری است که بسیار آن را دوست دارم و سه سالی می‌شود که با آن زندگی می‌کنم.

به گفته نویسنده کتاب «گلستان یازدهم» این خاطرات حوادث بسیار و بی شماری را در دل خود دارد و به نوعی تاریخ جنگ است. خاطرات همسر سردار، از سال تولدشان یعنی سال 1343 آغاز شده و از آن تاریخ داستان روایت می‌شود. روایت خاطرات تا پایان جنگ ادامه دارد، اما خاطرات ایشان تا سال 91 را در اختیار دارم.

وی با تاکید بر اینکه اگر قرار باشد تمام خاطرات پس از جنگ ه بیان شود حجم کتاب زیاد خواهد شد توضیح داد: ترجیح بر این است ابتدا بخش نخست منتشر شود و در صورت اقبال عمومی جلد دوم کتاب نیز نوشته شود چرا که ایشان خاطرات جذابی از پس از جنگ دارند.

ضرابی زاده نامی را برای کتاب عنوان نکرد ولی افزود: هنوز با ناشری برای سپردن کتاب صحبتی نکرده‌ام اما باید بگویم اثری متفاوت از «دختر شینا» و « گلستان یازدهم» شده است چون بانوی راوی خرمشهری است و من از همدان خارج شده‌ام و وارد خوزستان شدم، مدتی را برای شناخت اقلیم، آنجا ساکن شدم و حتی سفرهای بسیاری نیز داشته‌ام.

وی در پایان گفت: این کتاب را بسیار دوست دارم، سه سال با آن زندگی کرده‌ام و امیدوارم مورد توجه مخاطبان نیز قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا