اینستاگرام یتیم شد

بنیانگذاران اینستاگرام از پست‌های خود به عنوان «مدیرعامل» و «مدیر فناوری» غول رسانه‌ای اینستاگرام کناره‌گیری کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وِرایِتی، «کِوین سیستروم» و «مایک کریگر» بنیانگذاران اینستاگرام هر دو از پست‌های خود به ترتیب «مدیرعامل» و «مدیر فناوری» غول رسانه‌ای اینستاگرام که در مالکیت «فیس‌بوک» است، کناره‌گیری کردند.

به دنبال خبر کناره‌گیری این دو عضو اصلی اینستاگرام در نیویورک تایمز، «سیستروم» دیشب در یک بلاگ این خبر را تایید کرد و نوشت: من و همکارم «کریگر» قصد داریم به دنبال کنجکاوی و خلاقیت خود برویم و فرصت بیشتری به خود بدهیم.

سیستروم و کریگر که هردو فارغ‌التحصیل دانشگاه استنفورد هستند، در سال ۲۰۱۰ اینستاگرام را تاسیس کردند. «فِیس‌بوک» دو سال پس از آن و در سال ۲۰۱۲ اینستاگرام را به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کرد و از آن زمان رشد خود را با ماهانه یک میلیارد کاربر درپی داشته است.

سیستروم در ادامه بلاگ خود نوشت: من و مایک بسیار خرسندیم که در طول هشت سال گذشته در اینستاگرام بوده‌ایم و ۶ سال از آن را هم با فیس‌بوک بودیم. ما در ابتدا ۱۳ نفر بودیم و الان هزار پرسنل اصلی فقط در دفاتر جهانی‌مان داریم و جامعه کاربران یک میلیاردی و الان آماده‌ایم که به مرحله بعدی گام نهیم.

«مارک زاکربرگ» مدیرعامل و مالک «فِیس‌بوک» در مورد کناره‌گیری این دو نفر از اینستاگرام نوشت: «کِوین» و «مایک» مدیران فوق‌العاده تولید و اینستاگرام هستند و اینستاگرام منعکس کننده اوج استعداد این دو است. من از کار با این دو نفر در طول این شش سال بسیار آموختم و واقعا لذت بردم. برای آنها بهترین‌ها را آرزومندم و منتظر دیدن خلاقیت‌های بعدی آنها هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا