کانون کارگردانان خواستار شفافیت بنیاد فارابی شد

کانون کارگردانان سینمای ایران خواستار شفاف سازی بنیاد سینمایی فارابی در زمینه اعضای شورای تصویب وام در این بنیاد شد.

به گزارش هفت راه، به دنبال انتشار اسامی تعدادی از فیلمسازان به عنوان ممیز فیلمنامه یا اعضای شورای تصویب وام در بنیاد سینمایی فارابی، کانون کارگردانان سینمای ایران خواستار شفاف سازی بنیاد سینمایی فارابی درباره معرفی اعضای شوراهای مشورتی فارابی و شوراهای تصویب و مشارکت شد.

متن بیانیه کانون کارگردانان سینمای ایران به شرح زیر است:

«جناب آقای علیرضا تابش

ریاست محترم بنیاد سینمایی فارابی

با سلام، از آن جا که حضرتعالی بارها عنوان کرده اید «شفاف‌سازی» و «استانداردسازی» آب حیات اقتصاد سینمای ایران است و نظام درست اقتصادی این دو شاخص مهم را به سینمای ایران هدیه می‌کند، کانون کارگردانان سینمای ایران خواستار شفاف سازی بنیاد سینمایی فارابی و اعلام اسامی اعضای شوراهای مختلف فارابی از تصویب وام تا شوراهای مشورتی برای پرهیز از هر گونه شائبه است.

کانون کارگردانان سینمای ایران همچنین به دنبال پاسخ این پرسش است که آیا اعمال نظرات اعضای شوراهای فارابی برای فیلمسازان الزامی است یا اختیاری؟ و آیا نپذیرفتن نظرات این شوراها مانعی در جلب حمایت های عام و خاص بنیاد فارابی یا معرفی برای دریافت وام و تسهیلات بانکی خواهد بود یا خیر.

همانطور که می دانید این کانون پیش از این تشکر خود را از انتشار لیست وام ها و مشارکت های مالی فارابی توسط جنابعالی اعلام کرده و از انتشار لیست های قدیمی تر فارابی نیز استقبال می کند.

شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران عمیقا معتقد است تنها در سایه شفافیت و هماهنگی میان گفتار و عملکرد است که می توان سینمای ایران را در مسیر عدالت، رشد و توسعه هدایت کرد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا