«زندانی‌ها» تحویل جشنواره فجر نشد/ ده نمکی: وقتی فیلمی جلوتر زمان خودش باشد در چنین فضاهای رقابتی دیده نمی‌شوند

مسعود ده‌نمکی کارگردان فیلم سینمایی «زندانی‌ها» از غیبت این فیلم در جشنواره فجر و تلاش برای اکران هر چه سریع‌تر آن خبر داد.

به گزارش هفت راه، فیلم سینمایی «زندانی‌ها» تازه‌ترین ساخته مسعود ده‌نمکی محصول مرکز فیلم و سریالِ سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که تابستان امسال مقابل دوربین رفت. این فیلم با وجود اینکه آماده نمایش است، فرم شرکت در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر را پر نکرد.

ده‌نمکی درباره دلایل این موضوع نوشته است: بعضی کارها و فیلم‌ها از جنس رقابت نیستند و در فضای رقابتی حرف اصلی آنها گم می‌شود. حرف از معنویت و مفاهیم اخلاقی و عرفانی و فیلم هایی از جنس رسوایی ۱ و۲ و حالا هم زندانی‌ها از این گونه‌اند. وقتی فیلمی جلوتر زمان خودش باشد در چنین فضاهای رقابتی دیده نمی‌شوند، حتی اگر قابلیت‌های منحصر به فردی داشته باشند. مثل سکانس‌های زلزله «رسوایی۲» که حالا تیم سازنده این تروکاژها برای شرکت‌های معتبر خارجی کار می‌کنند و در جشنواره خودمان تعمداً دیده نمی‌شوند.

کارگردان «زندانی‌ها» تصریح کرده است: جنس حرف‌های این فیلم علی رغم تکرار تروکاژهای منحصر به فرد و بازی‌های خوب همکارانم، از آن جنس حرف‌هایی است که مخاطب عام بدون پیش‌داوری باید ببیند و تلاش ما بر این است که در اولین فرصت فیلم راهی اکران شود و در غیاب زندانی‌ها، جوان‌ترهای سینما فرصت حضور در بخش رقابتی جشنواره فجر را داشته باشند

ده‌نمکی در خاتمه آورده است: این عدم حضور به معنی گلگی از کسی نیست، فقط یک گام عملی است برای اکران فیلم برای عموم مردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا