رحمانیان زندگی شهید خوش‌لفظ را روی صحنه می‌برد

محمد رحمانیان، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر قصد دارد در جدیدترین فعالیت خود در عرصه تئاتر نمایش «زندگینامه شهید خوش‌لفظ» را در تالار وحدت روی صحنه ببرد.
این نمایش در ماه رمضان سال ۹۸ به صحنه خواهد رفت. رحمانیان در آخرین فعالیت خود نمایش «لیلا… و چند مسافر» را تیر و مرداد سال ۹۷ در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه برد. وی پیشتر در تالار وحدت نمایش‌های «هامون‌بازها»، «آینه‌های روبه‌رو»، «آرش ساد» و «روزهای آخر اسفند» را اجرا کرده بود.
رحمانیان «مجلس ضربت زدن»، «ترانه‌های قدیمی: پیکان جوانان»، «آدامس‌خوانی»، «سلفی»، «نام تمام مادران… »، «سینماهای من» و «ترانه‌های محلی» را طی سال‌های اخیر به صحنه برده است. شهید علی خوش‌لفظ، راوی کتاب «وقتی مهتاب گم شد» سال ۹۶ در ۲۹ آذر ماه پس از تحمل سال‌ها رنج در بیمارستان خاتم‌الانبیاء تهران بر اثر عوارض شیمیایی ناشی از هشت سال دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست. «وقتی مهتاب گم شد» عنوان کتاب خاطرات این شهید بزرگوار به قلم حمید حسام است؛ شهید خوش‌لفظ در عملیات رمضان، مسلم بن عقیل، والفجر5، کربلای۴ و کربلای۵ حضور داشته و نهایتا در عملیات کربلای۵، تیر به نخاع وی اصابت کرده و به‌شدت مجروح می‌شود که پس از این واقعه، از این مجروحیت رنج می‌برد و مکررا در بیمارستان بستری می‌شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا