سلمان فارسی تابستان ۹۸ کلید می‌خورد

معاون سیما از آغاز تولید سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری در تابستان سال آینده خبر داد.

«مرتضی میرباقری» معاون سیما در گفت‌وگو با فارس، درباره آخرین روند تولید سریال‌های الف ویژه «سلمان فارسی» و «موسی(ع)» گفت: این دو سریال در مرحله پیش تولید هستند مرحله پیش‌تولید یعنی اینکه اینها باید علاوه بر کامل کردن متن سریال لوکیشن‌های خود را نیز انتخاب کنند. بخشی از لوکیشن‌های سریال سلمان فارسی در خارج از کشور و بخش دیگری از لوکیشن‌های این سریال در ده‌ها نقطه از ایران قرار دارد.

وی ادامه داد: این دو گروه به شدت در حال کار کردن هستند علاوه بر این برای هر مرحله تاریخی که می‌خواهند سریال را در آن برهه روایت کنند باید ابزار ادوات لباس و تمام موارد مربوطه را آماده کنند من چندین بار از کارگاه‌های این دو سریال بازدید کردم. اینها به اندازه ۶ ماه توانستند کارگاه لباسشان را تجهیز کنند و حدود هفت ماه در حال فعالیت برای تجهیز کردن کارگاه ادوات و ابزارشان بودند.

معاون سیما اظهار داشت: ما نیز قبل از شروع مرحله پیش تولید و زمان خاصی را برای مرحله پیش تولید و تولید این دو سریال در نظر گرفته بودیم که در حال حاضر بر طبق همان زمان بندی پیش رفتیم.

میرباقری در ادامه با اشاره به زمان آغاز تولید سریال سلمان فارسی نیز گفت به امید خداوند قرار بر این است تا سریال سلمان فارسی به کارگردانی داوود میرباقری را اوایل تابستان ۹۸ کلید بزنیم و تمامی بازیگران این سریال در همین زمان مقابل دوربین می‌روند، اما باید تمام تمهیدات برای تولید چنین سریالی برآورده شود.

وی با اشاره به اینکه در مرحله پیش تولید سریال سلمان فارسی توقفی صورت نگرفته است گفت: هیچ گونه توقفی در مرحله پیش تولید این سریال صورت نگرفت و همچنان با شتاب پیش می‌رود همچنین منابع ارزی و ریالی این سریال تامین شده است.

معاون سیما درباره تولید سریال موسی (ع) به کارگردانی جمال شورجه نیز گفت هفته گذشته با آقای شورجه و میرعلایی کارگردان و تهیه کننده این سریال صحبت کردم ا هم دقیقاً لوکیشن‌هایشان را شناسایی کرده و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دادند و کار در حال پیشروی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا