مدیون همسرم هستم/قطعه آفرینش را در اوایل ازدواجم سرودم

 محمد مهدی سیار گفت: اولین مخاطب قطعاتم همسرم بوده. من از نظر احساسی ومشاوره‌ی ادبی ودقت نظر شعری مدیون ایشان هستم. همسرم ذهن قدرتمند ادبی دارد ونظراتش بعضا در کار دخیل می‌شود.

محمدمهدی سیار ترانه‌سرا آلبوم «حالا که می‌روی» در گفتگو با میزان گفت: تلاش من در سرودن شعر‌های آلبوم به‌گونه‌ای بوده که به هم‌حسی با مخاطب برسم و وقتی مخاطب به آن گوش می‌کند احساس کند باحال و هوای خودش سروده شده. اگر حس و حال اندوه دارد با گوش دادن به بعضی از کار‌ها بتواند حس و حال اندوه را در خود زنده کند، اگر حس و حال ابراز عشق دارد این حس را از قطعات دریافت کند، اگر حس و حال جدایی دارد در قطعه «حالا که می‌روی» به آن برسد. این‌ها عواطف انسانی است که خمیرمایه و در حقیقت نقطه تمرکز شاعر هستند و شاعر باید با این عواطف هم خودش را همراه کند وهم سعی کند بهترین واژه‌ها را برای ابراز عواطف جوری انتخاب کند که مخاطب حس نکند کس دیگری این شعر را گفته است.

این ترانه‌سرا ادامه داد: من زمانی موفقم که مخاطب فاصله‌ای بین خودش و واژه‌ها احساس نکند. البته این‌زمانی فراهم می‌شود که خود من این احساسات و ادراکات را تجربه کرده باشم و چشیده باشم که به‌هرحال هرکسی در زندگی فرصت‌هایی برای دریافت این لحظات دارد.

مدیون همسرم هستم/قطعه آفرینش را در اوایل ازدواجم سرودم

سیار در رابطه بازمان سرودن کار گفت: ما بیش از دو سال ما درگیر این آلبوم بودیم و از لحظه پیشنهاد ملودی‌ها توسط آهنگساز تا لحظه اجرا سعی می‌کردیم کار را بهتر بکنیم. حتی در لحظه اجرا یک واژه را فکر می‌کردم تغییر دهم. به خاطر همین تا آخرین لحظه ذهن من درگیر بود. البته برخی شعر‌ها در سال‌های قبل سروده شده بود والان آهنگسازی شد. حال و هوای این قطعه‌ها درمجموع قدیمی‌ترین شعری که در این آلبوم است برای سال‌های ۹۰ و قدیمی‌تر است؛ اما برای فرم موسیقیایی دو سال طول کشیده شد.

کنسرتی بسیار ارزان را در برنامه دارم

این ترانه‌سرا در رابطه با نخستین کسی که قطعات را شنیده گفت: اولین مخاطب قطعاتم همسرم بوده. من ازنظر احساسی و مشاوره‌ی ادبی ودقت نظر شعری مدیون ایشان هستم. همسرم ذهن قدرتمند ادبی دارد و نظراتش بعضاً در کار دخیل می‌شود.

وی در رابطه با محبوب‌ترین قطعه در آلبوم اظهار داشت: قطعه آفرینش را دوست دارم، چون همسرم هم این قطعه را دوست داشت و دلش می‌خواست سروده شود. آفرینش قطعه‌ای بود که در اوایل ازدواجمان آن را سرودم و بستر عاشقانه وفلسفوی دارد؛ اما کار‌های دیگر مثل حالا که می‌روی و باور نمی‌کنی وام پنهان راهم دوست دارم.

محمدمهدی سیار هم‌چنین از کار جدید خود خبر داد و گفت: قطعه را در آلبوم اشکان کمانگیر و استاد ضرابیان دارم که فکر می‌کنم کار خوب وتاثیر گذاری باشد.

آلبوم «حالا کجا می‌روی» جدیدترین کار مأواست. نشست خبری این آلبوم دیروز با حضور تولیدکنندگان آلبوم ورسانه ها در کافه نخلستان اوج برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا