ثبت رکوردی نگران‌کننده در بازار کتاب انگلیس

ایرنا نوشت: مردم انگلیس برای مقابله با تنش‌های عصبی و چیره شدن بر شرایط نامطمئن، به خرید کتاب‌های خودیاری روی آورده‌اند و فروش این کتاب‌ها در این کشور در سال گذشته به رکورد بی‌سابقه‌ای دست یافته است.

سه میلیون نسخه کتاب‌های خودیاری در سال گذشته در انگلیس به فروش رفت که افزایش ۲۰ درصدی در فروش این کتاب‌ها را نشان می‌دهد. «پل سوئیتمن» مالک یک کتابفروشی در انگلیس گفت که در طول ۲۵ سال گذشته، تا این حد شاهد نیاز مردم به مطالعه کتاب‌های الهام‌بخش نبوده ام. وی شرایط سیاسی داخلی و خارجی انگلیس را علت اصلی روی آوردن مردم این کشور به این کتاب‌ها دانست.

وی گفت که کتاب‌های خودیاری و الهام بخش که زمانی مورد تمسخر قرار می‌گرفت، اکنون مایه مباهات است و مطالعه آن به اندازه مطالعه یک رمان، خوب و مفید برشمرده می‌شود. افزایش فروش کتاب‌های خودیاری، نشان می‌دهد که خودسازی و روانشناسی عمومی، یکی از موضوعات به سرعت در حال رشد در دنیای نشر است.

به گفته «سوزی ریدینگ» یک نویسنده و روان‌شناس، ظرف ۱۰ سال گذشته یا بیشتر، سطح علاقه‌مندی مردم از مراجعه به روانشناسانی که صرفا در زمینه بیماری‌های روانی مطالعه می‌کنند، به مطالعه موضوعاتی که میزان ارزشمندی حیات را افزایش می‌دهد، تغییر کرده است.

وی افزود: در عین حال، مردم از آگاهی بیشتری نسبت به موضوعات سلامت روانی و تندرستی برخوردارند، از اینرو این نوع کتاب‌ها می‌تواند به آنها کمک کند. این روان‌شناس در عین حال یادآور شد: همواره فضا برای مراجعه به یک روان‌پزشک برای بهبود ضربه‌های روحی وجود دارد، اما خیلی خوب است که مردم می‌توانند با استفاده از کتاب، روی برخی مسائل کار کنند. این کتاب‌ها می‌تواند چشمان مردم را باز کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا