راهنمای ثبت نام بن‌کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب

زمان ثبت‌نام بن خرید کتاب اساتید حوزه و دانشگاه از روز سه‌شنبه (۲۰ فروردین ماه) آغاز خواهد شد و تا پایان روز شنبه (۲۴ فروردین ماه) ادامه خواهد داشت.

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست‌های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، هر ساله در ایام برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارت ویژه خرید یارانه‌ای کتاب را در اختیار دانشجویان، طلاب، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها قرار می‌دهد.

در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز این کارت با شرایط ذیل از فردا با آغاز ثبت نام در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد:

بن کارت دانشجویی صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی است.

زمان ثبت نام: از روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین تا پایان روز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ از طریق سامانه ثبت نام بن کارت دانشجویی به آدرس bon.tibf.ir است.

ثبت نام در سامانه امسال به دو شکل انجام می‌شود.

۱- ثبت نام به شکل nfc (کارت مجازی) برای اشخاصی که کارت ملی هوشمند ندارند، داشتن تلفن همراه با سیستم اندروید و نصب نرم افزار همراه شهر (برای دریافت کلیک کنید) الزام ثبت نام در این بخش است.

۲- ثبت نام به صورت بن کارت فیزیکی: دراین روش بن کارت از طریق بانک شهر و کیوسک‌های شهر نت به متقاضیان داده می‌شود.

نکات قابل توجه دانشجویان برای انتخاب بن از طریق فناوری NFC

۱- گوشی تلفن همراه میبایست مجهز به فناوری NFC باشد.
۲- ورژن سیستم عامل تلفن همراه اندروید با ورژن ۴.۴ و یا بالاتر باشد.
۳- نرم افزار همراه شهر بانک شهر برروی تلفن همراه نصب باشد.
۴- قابلیت NFC تلفن همراه و همچنین نرم افزار همراه شهر میبایست فعال باشد.
۵. صحت شماره تلفن همراه ثبت شده در سایت ثبت نام جهت ارسال رمز اعتبار الزامیست.
۶. انجام تراکنش صرفا از طریق گوشی تلفن همراه انجام میپذیرد، لذا به همراه داشتن آن در زمان مراجعه به محل نمایشگاه الزامیست.
۷. به منظور انجام تراکنش از طریق فناوری NFC، باید تلفن همراه خود را (که همراه شهر برروی آن نصب و همچنین کارت متقاضی اضافه شده است) برروی دستگاه‌های پوز مستقر در فروشگاه‌ها نزدیک نموده، سپس منتظر درخواست رمز جهت تکمیل عملیات باشند.

نکات قابل توجه دانشجویان برای انتخاب بن به روش صدور کارت فیزیکی

۱- بن کارت‌های صادر شده پس از احراز هویت و تطبیق مدارک متقاضی و کسب اطمینان ازصحت آن‌ها با اطلاعات ثبت شده در زمان ثبت نام صرفا تحویل شخص متقاضی میگردد؛ لذا از مراجعه افراد غیر از متقاضی اصلی در زمان دریافت کارت جدا خودداری نمائید.
۲- با همراه داشتن اصل مدارک هویتی، دریافت کارت به دو روش ذیل انجام میپذیرد:
۱) مراجعه به شعب و باجه‌های بانک شهر
۲) استفاده از کیوسک‌های مستقر درشعب شهرنت بانک شهر در سراسرکشور
نکته مهم: متقاضیان صدور کارت ملی هوشمند و فناوری NFC، نیزدر صورت نیاز به صدور فیزیک کارت، میتوانند با مراجعه به شعب بانک شهر اقدام به دریافت کارت فیزیکی نمایند. در اینصورت امکان بهر برداری از کارت ملی هوشمند و یا فناوری NFC برای این دسته از متقاضیان پس از صدور فیزیک کارت میسر نخواهد بود.

توجه: متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم برای دریافت بن کارت می‌بایست شخصا و صرفاً به شعبه‌ای که در زمان ثبت نام انتخاب کرده‌اند و یا پیشخوان‌های شهرنت سراسر کشور مراجعه کنند.

توجه: هر فرد تنها می‌تواند یک‌بار تقاضای بن کارت داشته باشد.

توجه: بن کارت فقط به شخص متقاضی تحویل داده می‌شود و افرادی که روش کارت مجازی را انتخاب می‌کنند نیاز به مراجعه به شعب بانک را ندارند.

مدارک لازم هنگام دریافت بن کارت، ارائه کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی یا شناسنامه جدید و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه نیاز است. مدارک دیگر مانند شناسنامه قدیمی یا گواهینامه مورد قبول نیست.

هر متقاضی مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.

مبلغ موجود دربن کارت‌های دانشجویی ۱،۵۰۰،۰۰۰ ریال است که ۶۰۰،۰۰۰ ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۹۰۰،۰۰۰ ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت پرداخت می‌شود.

مبلغ موجود برای بن کارت‌های اساتید، اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه: موجودی کارت‌ها ۴،۰۰۰،۰۰۰ هزار ریال است که ۲،۰۰۰،۰۰۰ هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۲،۰۰۰،۰۰۰ ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت آنلاین پرداخت می‌شود.

تاریخ اعتبار کارت‌ها: فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاه‌های کارت خوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است.

شماره موبایل معتبر: هر متقاضی هنگام ثبت نام، صرفا مجاز به ثبت یک شماره موبایل معتبر در سامانه است، بویژه اینکه مشخصات کارت خرید از طریق موبایل به وی پیامک خواهد شد. مسئولیت اشتباه در درج شماره موبایل و خسارات ناشی از آن بر عهده شخص متقاضی است.

ایمیل معتبر: ایمیل مورد استفاده باید حتما (بسیار مهم) معتبر بوده و به صورت صحیح وارد سامانه شود، چرا که قابل ویرایش و تغییرنیست و برای ورود به سامانه و فراموشی رمز ورود یا دیگر اطلاعات، مورد نیاز است. عواقب وارد کردن ایمیل اشتباه به عهده متقاضی است.

فراموشی رمز عبور: چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، از قسمت فراموشی رمز عبور آن را بازیابی کنید. موقع چک کردن ایمیل چنانچه لینک مورد نظر را دریافت نکردید لطفا صندوق اسپم خود را چک کنید.

مشکل در ثبت نام: ثبت نام متقاضی در سامانه در صورتی امکان پذیر است که شماره ملی، شماره دانشجویی یا طلبگی در سامانه ثبت نام وجود داشته باشد. لیست تمام متقاضیان به همراه شماره ملی و دانشجویی از مرکز پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم اخذ و وارد سامانه شده است. چنانچه مشخصات دانشجو یا طلاب و یا اساتید و اعضای هیات علمی در سامانه وجود نداشته باشد نمی‌تواند ثبت نام کند. این دسته از متقاضیان می‌توانند به امور دانشجویی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه تا اسامی را به مرکز پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی ارسال نمایند تا از این طریق مشکل این دسته از متقاضیان برطرف شود.

زمان ثبت‌نام بن خرید کتاب اساتید حوزه و دانشگاه از روز سه‌شنبه (۲۰ فروردین ماه) آغاز خواهد شد و تا پایان روز شنبه (۲۴ فروردین ماه) ادامه خواهد داشت. به اطلاع کلیه متقاضیان دریافت بن کارت خرید کتاب می‌رساند، جهت تسریع درفرآیند دریافت بن، لطفا به شعبه‌ای از بانک شهر که در زمان ثبت نام انتخاب شده مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا