ساعد باقری مجری برنامه سحر شد

ساعد باقری، شاعر و سرآینده سرود ملی کشورمان از سحر اولین روز ماه رمضان با اجرای زنده «سحوری» ویژه برنامه سحر شبکه چهار سیما، به جمع مجریان برنامه های سحر سیما می‌پیوندد.

به گزارش به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، «سحوری» از اولین سحرگاه ماه مبارک رمضان به صورت زنده هر شب ساعت ۳ بامداد آغاز و تا بعد از اذان صبح پخش آن ادامه می‌یابد.

مروری بر نیایش‌های ادبی و معرفتی در نسخ مرجع و در آیینه شعر و ادبیات فارسی ارمغان امسال شبکه چهار سیما برای روزه‌داران و سحر خیزان است، که با اجرای ساعد باقری پخش می‌شود.

پخش فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی، فرازهایی از مناجات حضرت امیرالمومنین (ع) و آواهای مذهبی، اذان صبح، نیایش اذان و نماز صبح از بخش‌های برنامه سحرگاهی «سحوری» است.

همچنین ویژه برنامه سحوری شبکه چهار سیما مناسبت‌های مذهبی ماه مبارک رمضان را بدین شکل پوشش می‌دهد که: در روز وفات حضرت خدیجه (س) با طرح بحث نقش زنان در شکل‌گیری نهضت اسلامی از صدر اسلام تا کنون، درمیلاد امام مجتبی (ع) با طرح بحث گسترش فرهنگ کرامت به همنوع، در لیالی قدر و شهادت حضرت علی (ع) با طرح بحث چگونگی شکل گیری فتنه های پس از خلافت حضرت از سوی خوارج و معاندین در قالب شعر و داستان می پردازد.

«سحوری» در ۳۰ قسمت ۹۰ دقیقه‌ای محصول گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است که به تهیه‌کنندگی امیرقمیشی و محمد تربتی هرسحر رمضان ساعت سه بامداد به روی آنتن می رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا