جایزه جشنواره شعر فجر در دستان شاعر هتاک به اسلام و انقلاب

ظهر امروز، هیات داوران بخش ویژه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، اسامی پنج شاعر برگزیده این جشنواره را اعلام کرد. نکته قابل توجه این اعلام این است که «سارا متقی»، کسی که به‌طور علنی مخالفت خود را با جمهوری اسلامی فریاد می‌زند نیز، جزو برگزیده‌های این دوره از جشنواره شعر فجر می‌باشد!

در کارنامه «سارا متقی»، تحریک مردم علیه جمهوری اسلامی نیز به چشم می‌خورد.
پس از اینکه ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که یک خطای انسانی در سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی دخیل بوده، متقی از جمله کسانی بود که مردم را به تجمع در مقابل دانشگاه امیرکبیر و سر دادن شعارهایی بر ضد نیروهای نظامی کشور تشویق می‌کرد.

او در واکنش به حمایت مردم از سیلی نیروهای مسلح کشورمان به آمریکا نیز نتوانسته بود عصبانیت خود را پنهان کند. متقی خطاب به مردم ایران نوشته بود: آن روزی را که از اصابت موشک‌های سپاه به عین‌الاسد خوشحال بودید را به یاد آورید و حال که مشخص شد سقوط هواپیمای اوکراینی چگونه رخ داد، باز هم می‌توانید بگویید سپاه انقلابی تشکر؟

ضدیت متقی با ارزش‌های مردم و انقلاب اسلامی تنها به اینجا ختم نمی‌شود.
این فرد در یک پست اینستاگرامی، با زیر سوال بردن جایگاه حضرت صدیقه طاهره(س)، مقام او را با فرح پهلوی مقایسه کرده و نوشته بود: پیش از انقلاب زادروز فرح روز مادر خوانده می‌شد و پس از انقلاب زادروز [حضرت] فاطمه بنت [حضرت] محمد(ص).

در اینکه «سارا متقی» با همه مخالفت‌هایی که با ارزش‌های اسلام و جمهوری اسلامی دارد، از روی کاسبی و به‌خاطر منافعی که برایش در پیش است در جشنواره شعر فجر شرکت می‌کند، شکی نیست.
اما باید خطاب به مسئولین و دست اندر کاران این جشنواره گفت که کلاه‌شان را بالاتر بیندازند که چینن فردی، با آن سابقه دشمنی علیه اسلام و نظام، به‌عنوان برگزیده جشنواره شعر فجر، معرفی شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا