رئیس موزه هنر‌های معاصر تهران برکنار شد

پس از حاشیه‌های فراوان که این روزها گریبان موزه‌ هنرهای معاصر تهران را گرفته بود، سرانجام رئیس این موزه تغییر کرد و عبدرضا اسلامی کولایی جایگزین احسان آقایی شد.

به گزارش فارس، عبادرضا اسلامی کولایی با حکم محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عنوان رییس جدید موزه هنرهای معاصر تهران منصوب شد.

در حکم انتصاب وی آمده‌است: با عنایت به شایستگی و تجربیات ارزنده شما به موجب این حکم به عنوان «رئیس موزه هنرهای معاصر تهران» منصوب می‌شوید.

امید است با مدیریت تخصصی موزه و نمایش و معرفی هدفمند و پژوهش محور آثار گنجینه و توجه به حفاظت و حراست از این میراث گرانبها با استفاده از نظریات تخصصی هنرمندان و صاحب نظران، ظرفیت‌های موزه هنرهای معاصر تهران در گستره ملی و بین المللی بیش از پیش به منصه ظهور برسد.

توفیق جنابعالی را از درگاه خداوند منان خواستارم.

گفتنی است عبادرضا اسلامی کولایی پیش‌تر عضو شورا و معاون موسسه آموزشی علمی، کاربردی فرهنگ و هنر را بر عهده داشته است. معاونت اداری، مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، مدیریت کل پشتیبانی شرکت بازرگانی دولتی ایران، قائم‌مقام و معاونت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و معاونت گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی، معاونت فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان و ریاست فرهنگسرای نیاوران از دیگر سوابق اسلامی است.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از خدمات احسان آقایی قدردانی کرد.

بنابراین گزارش، خبرگزاری فارس در چندین مطلب به نقد مدیریت موزه هنرهای معاصر تهران پرداخته بود. برگزاری نشست رسانه‌ای حکیم نظامی در موزه، نمایشگاه گردانی (کیوریتور) مدیر موزه در نمایشگاه پنج گنج و اجرای پرفورمنس گروه «بدن دیوانه» از جمله فعالیت‌های پرحاشیه این روزهای مدیریت سابق موزه هنر‌های معاصر تهران بوده است.

این‌ها تنها بخش کوچکی از ده‌ها آسیبی است که مدیران دولت قبل در عرصه فرهنگ و هنر از خود به یادگار گذاشته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا