ماجرای سیلی ویل اسمیت چه بود؟

ویل اسمیت در پاسخ به شوخی توهین‌آمیز یک کمدین با همسرش، روی صحنه اسکار رفت و به صورت او سیلی زد. خشونتی که آکادمی اسکار می‌گوید از آن چشم‌پوشی نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هالیوود ریپورتر، در یکی از شوکه‌کننده‌ترین صحنه‌های تاریخ اسکار، ویل اسمیت به خاطر شوخی‌ زننده‌ای که کریس راک، استندآپ کمدین آمریکایی، با همسرش جیدا پینکت اسمیت کرده بود، روی صحنه رفت و به او سیلی زد.

ماجرا از آنجا شروع شد که راک قبل از اعلام برنده اسکار بهترین مستند، با سر تراشیده پرینکت اسمیت شوخی کرد. اگرچه همسر اسمیت از اشاره به مشکل ریزش موی خود ابایی نداشته و پیش‌تر در یک پست اینستاگرامی از آن گفته بود، آشکارا با این شوخی معذب شد. وقتی راک به این شوخی ادامه داد، اسمیت روی صحنه رفت و در میان ناباوری حضار و بینندگان مراسم به صورت او کشیده زد و با کلماتی توهین آمیز از راک خواست اسم همسرش را به زبان نیاورد.

راک پس از این اتفاق یک لحظه سکوت کرد و گفت: این بزرگترین شب در تاریخ تلویزیون بود.

سپس به محض این که آگهی تبلیغاتی پخش شد، دنزل واشنگتن و تایلر پری اسمیت را کنار کشیدند و آرامش کردند.

اما این پایان ماجرا نبود. اسمیت کمی بعد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای فیلم شاه ریچارد دریافت کرد و باز صحنه را به دست گرفت. اگرچه بسیاری تصور کرده بودند سیلی زدن به راک تنها یک شوخی بوده، اسمیت در سخنرانی دریافت جایزه خود از کارش عذرخواهی کرد و هرگونه شک و تردید در این باره را از بین برد.

بازیگر فیلم شاه ریچارد در این سخنرانی از آکادمی اسکار و دیگر نامزدها عذرخواهی کرد و گفت: عشق باعث می‌شود گاهی دست به دیوانگی بزنید.

آکادمی اسکار پس از پایان مراسم، با انتشار یک بیانیه در حساب توییتری خود نوشت از هیچ نوع خشونتی چشم‌پوشی نمی‌کند.

در این بیانیه تاکید شده است مراسم اهدای جوایز اسکار شبی برای تجلیل از برندگانی است که مستحق آن هستند تا از طرف همکارانشان و سینمادوستان در سراسر جهان مورد تقدیر و تشویق قرار گیرند.

نودوچهارمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار بامداد دوشنبه (۸ فروردین) به وقت ایران برگزار شد، تل ماسه ۶ اسکار در شاخه‌های مختلف دریافت کرد و اسکار بهترین فیلم به کودا ساخته شان هدر رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا