رییس سازمان صداوسیما : ما چیزی به نام ممنوع الکاری نداریم / حضور مجدد سروش صحت به تشخیص تهیه کننده است

رئیس صداوسیما در پاسخ به سوال ایرنا درباره حمایت از فیلم‌های سینمایی و اعتراض برخی سینماگران نسبت به پخش نشدن تیزرهایشان توضیح داد: ما شورای محتوایی داریم که براساس نظر آنها آگهی و تیزر می‌دهیم. مجوزی که این آثار دارند برای اکران در سینماهاست نه برای تبلیغ در تلویزیون.

پیمان جبلی رئیس صداوسیما در حاشیه مراسم یادبود نادر طالب زاده که روز گذشته در مسجد بلال صداوسیما برگزار شد در گفت و گو با ایرنا و مهر به برخی سوالات پاسخ گفت.

 

بر اساس نظر شورایی محتوایی به فیلم‌ها آگهی و تیزر می‌دهیم

رئیس صداوسیما در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون ایرنا درباره حمایت از فیلم های سینمایی و اعتراض برخی سینماگران نسبت به پخش نشدن تیزرهایشان توضیح داد: ما شورایی محتوایی داریم که براساس نظر آنها آگهی و تیزر می‌دهیم. آنچه که از رسانه ملی پخش می شود باید متناسب با هنجارها و ضوابط جامعه و فرهنگ ما باشد. اگر چیزی به تشخیص این شورای محتوایی منطبق نباشد یا انطباقش کم باشد به همان نسبت امتیازش کم یا زیاد می شود.

جبلی در پاسخ به سوال دیگر ایرنا درباره مجوز این آثار که از ارشاد گرفته می شود گفت: مجوزی که این آثار دارند برای اکران در سینماهاست نه برای تبلیغ در تلویزیون و ما با نظر تخصصی شورای محتوایی به فیلم های مختلف امتیاز می‌دهیم و براساس آن امتیاز دفعات پخش تیزرها مشخص می شود.

 

چیزی به نام ممنوع الکاری نداریم

 

وی در پاسخ به سوالی درباره درباره شائبه حضور سروش صحت در فصل جدید کتاب باز و اینکه شائبه ممنوع الکاری وی را ایجاد کرده است، گفت: چیزی به نام ممنوع الکاری وجود ندارد، برنامه ها تغییر می کند و تهیه کننده تشخیص می‌دهد که با تیم جدید کار کند.

جبلی تاکید کرد: افراد در جایگاه های مختلف و در برنامه های مختلف می توان از آنها استفاده کرد و هر کسی در جایگاه خودش، در جایگاهی که مناسب است با تشخیص تهیه کننده و مدیرگروه و مدیر شبکه مشغول به کار می شود. ما چیزی به نام ممنوع الکاری به آن مفهومی که در رسانه ها بیان شده است نداریم.

وی در پاسخ به اینکه قرار نیست دیگر از سروش صحت در فصل جدید بهره گرفته شود، گفت: تهیه کننده این برنامه در فصل قبل و پیش از اینکه من باشم برنامه اش تمام شده بود. من  وقتی آمدم مطلع شدم و حالا تهیه کننده، مدیر گروه و مدیر شبکه تصمیم خواهند گرفت که فصل جدید را چگونه شروع کنند.

رئیس صداوسیما در پاسخ به سوال دیگری درباره اجرای مجریان تلویزیون در پلتفرم ها و ادعای احسان علیخانی که اجازه نداشته اجرای یک برنامه را به عهده بگیرد توضیح داد: ممنوعیتی در این زمینه نیست. ضوابط ما برای حضور در برنامه‌ها و شرایطی که شان و جایگاه برنامه های رسانه ملی باید رعایت شود برای عوامل تولید، تهیه کننده و… مشخص است و آنها را می‌دانند. ما براساس همان ضوابط و شرایط با همه هنرمندان کار می کنیم و همه اقشار هنرمند، بازیگر، تهیه کننده و کارگردان نسبت به آن دستورالعمل هایی که در سازمان وجود دارد آشنا هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا