«ویلای ساحلی» فرم جشنواره فجر را پر کرد

مدیرکل دفتر نظارت سازمان سینمایی در گفتگویی رادیویی از تکمیل فرم حضور در چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر توسط سازندگان «ویلای ساحلی» خبر داد.

به گزارش فارس، روح‌الله سهرابی در گفتگویی با برنامه «استودیو هشت» رادیو نمایش، از روند رو به رشد استقبال از جشنواره سخن گفت. وی در این باره عنوان کرد: از حدود دو، سه هفته پیش وضعیت تغییر کرده است و وضعیت استقبال از فیلم‌ها هم به نظر می‌رسد که بهتر شده است. بنابراین تقاضا برای اکران فیلم‌ها هم خدا را شکر بیشتر شده است و امیدواریم این سیر صعودی باشد.

مدیرکل دفتر نظارت سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: جشنواره فجر جدای از فضای کلی جامعه نیست اما تقاضاهایی برای جشنواره وجود دارد که منهای تعداد انگشت شماری که به هر دلیل از جمله مشکلات فنی حاکم بر فیلم اجازه ندهد آثار به جشنواره برسد، مجموع فیلم‌هایی که تولید شده یا در دست تولید است، اعلام آمادگی کرده‌اند و می‌تواند به لحاظ زمان‌بندی به جشنواره برسد. اتفاقاً برعکس آنچه در فضای مجازی گمانه‌زنی می‌شود جشنواره‌ای که پیش‌رو داریم جشنواره متنوع و پرباری خواهد بود و حتی برخی از فیلم‌ها می‌تواند باعث غافلگیری مخاطب شود.

وی درباره حضور فیلم «ویلای ساحلی» در جشنواره فجر امسال گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم بله می‌دانم که فرم جشنواره را پر کرده‌اند.

 

فیلم «ویلای ساحلی» به کارگردانی کیانوش عیاری و تهیه‌کنندگی رضا رخشان، داستان خانواده‌ای روستایی را روایت می‌کند که به عنوان سرایدار قرار است برای ۶ ماه از یک ویلا نگهداری کنند. چاوش، صاحب ویلا، قرار است برای دانشگاه رفتن دخترش ۶ ماه در خارج از ایران زندگی کند و ویلا را به یونس (پژمان جمشیدی) و همسرش (ریما رامین‌فر) می سپارد و آنها با ۳ فرزندشان به ویلا نقل مکان می کنند، اما برادر زن یونس (رضا عطاران) با ورود به خانه داستان‌هایی رقم می‌زند. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به فرگل فرحبخش، نیما نوروزی‌زاده و عرفان آصفی اشاره کرد.

ژانر این فیلم اگرچه کمدی نیست اما فضای مفرحی دارد و با آمدنش می‌تواند جشنواره امسال را تنوع بخشد. در صورت حضور فیلم «ویلای ساحلی» در جشنواره فجر امسال، غیبت ۸ ساله کیانوش عیاری در این جشنواره که پس از نمایش «خانه‌ پدری» در سی‌ودومین دوره جشنواره آغاز شده بود، پایان خواهد یافت. وی البته «کاناپه» را نیز برای سی‌وپنجمین دوره جشنواره تدارک دیده بود که توقیف شد و هیچگاه به پخش نرسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا