تام هنکس نامزد بدترین بازیگر سال شد

به رسم هر سال یک روز پیش از اعلام نامزدهای جوایز اسکار، نامزدهای ۴۳امین دوره جوایز تمشک طلایی معرفی شدند که فیلم بلوند با ۸ نامزدی پیشتاز مراسم امسال باشد و فیلم موربیوس با ۵ نامزدی از جمله فیلم‌هایی هستند که در جوایز امسال حضور پر رنگی دارند.

تام هنکس از جمله بازیگران بدشانس امسال است که برای بدترین بازیگر برای فیلم پینوکیو و بدترین بازیگر نقش مکمل برای فیلم الویس نامزد شده است و همچنین در بخش بدترین زوج هم حضور دارد. «هنکس» پیش از این دو بار برای فیلم فیلادلفیا (۱۹۹۳) و فارست گامپ (۱۹۹۴) برنده جایزه اسکار شده است.

این اتفاق در مورد پیت دیویدسون هم صدق می‌کند که برای فیلم مارمادوک و فیلم عزاداری به خیر نامزد جایزه تمشک طلایی بدترین بازیگر نقش اول مرد و مکمل مرد شده است.

سیلوستر استالونه برای فیلم ساماریتن، پنه لوپه کروز برای فیلم ۳۵۵ و دایان کیتون برای فیلم مک و ریتا نیز از دیگر چهره‌های مطرح در میان نامزدهای بدترین‌های امسال هستند و فیلم دنیای ژوراسیک: قلمرو هم در سه شاخه فرصت کسب تمشک طلایی دارد.

در دوره‌های گذشته این جوایز نیز چهره‌های مطرحی چون آل پاچینو، جان تراولتا و بن افلک نیز نامزد تمشک طلایی شده بودند.

نامزدهار مهم‌ترین شاخه‌های جایزه تمشک طلایی ۲۰۲۳ از این قرار است:

بدترین کارگردان

جاد اپتاو برای «حباب»، کالسون بیکر برای «عزاداری به خیر»، اندرو دومینیک برای «بلوند»، دنیل اسپینوزا برای «موربیوس»، رابرت زمکیس برای «پینوکیوی دیزنی»

بدترین فیلم‌نامه

«بلوند» نوشته اندرو دومینیک، «پینوکیوی دیزنی» نوشته رابرت زمکیس و کریس وایتس، ماشین گان کلی و ماد سان برای «عزاداری به خیر»، امیلی کارمایکل و کالین تروروو برای «دنیای ژوراسیک: قلمرو»، مت سازاما و بورک شارپلس برای «موربیوس»

بدترین فیلم

«بلوند»، «پینوکیوی دیزنی»، «عزاداری به خیر»، «دختر پادشاه» و «موربیوس»

بدترین بازیگر زن

رایان کی‌را آرمسترانگ برای «آتش افروز»، برایس دالاس هاوارد برای «دنیای ژوراسیک: قلمرو»، دایان کیتون برای «مک و ریتا»، کایا اسکودلاریو برای «دختر پادشاه» و آلیشیا سیلورستون برای «رکوین»

بدترین بازیگر مرد

کولسون بیکر برای «عزاداری به خیر»، پیت دیویدسون برای «مارمادوک»، تام هنکس برای «پینوکیوی دیزنی»، جرد لتو برای «موربیوس»، سیلوستر استالونه برای «ساماریتن»

بدترین بازیگر مکمل زن

آدریانا آرجونا برای «موربیوس»، لورین براکو برای «پینوکیوی دیزنی»، پنه لوپه کروز برای «۳۵۵»، بینگ بینگ فن برای «دختر پادشاه» و «۳۵۵»، میرا سوروینو برای «لامبورگینی: مرد پشت افسانه»

بدترین بازیگر مکمل مرد

پیت دیویدسون برای «عزاداری به خیر»، تام هنکس برای «الویس»، خاویر ساموئل برای «بلوند»، ماد سان برای «عزاداری به خیر»، اوان ویلیامز برای «بلوند»

به گزارش ایرنا جوایز تمشک طلایی که معمولاً به تمشک طلایی کوتاه شده‌، جایزه‌ای برای شناخت بدترین فیلم‌هاست.

این جایزه توسط جان ویلسن و مو مورفی ابداع شد.

اولین مراسم جوایز تمشک طلایی در ۳۱ مارس ۱۹۸۱ و در کنار شومینه اتاق نشیمن خانه جان ویلسن در لس آنجلس و به افتخار بدترین فیلم‌های سال ۱۹۸۰ برگزار شد.

مراسم سالانه جوایز تمشک طلایی یک روز پیش از مراسم متناظرش، جوایز اسکار برگزار می‌شود. بر این اساس مراسم جوایز تمشک طلایی در تاریخ ۱۱ مارس (۲۰ اسفند)، یک روز پیش از مراسم اسکار ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد و برندگان بدترین آثار سال مشخص و معرفی می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا