نمایشگاه مجازی کتاب

 

کتابفروشی‌های فعال سراسر کشور که در «سامانه خرید از کتابفروشی» عضو شده‌اند می‌توانند از طریق پنل کاربری خود در نشانی v.ketab.ir تقاضای حضور و فعالیت در شکل مجازی سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را ثبت کنند.

به نقل از ایرنا، از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به منظور حمایت از کتابفروشان و در راستای تقویت و اصلاح چرخه توزیع، امکان حضور کتابفروشی‌ها در شکل مجازی این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فراهم شد.

شرایط ثبت‌نام کتابفروشان در «سامانه خرید از کتابفروشی» اعلام شده است و کتابفروشان فعال سراسر کشور که با توجه به ضوابط و شرایط اعلام شده در این سامانه عضو شده‌اند می‌توانند از امروز (دوشنبه چهارم اردیبهشت ١٤٠٢) با مراجعه به پنل کاربری خود در نشانی v.ketab.ir تقاضای حضور و فعالیت در شکل مجازی نمایشگاه را ثبت کنند.

لازم به ذکر است حضور کتابفروشی‌ها صرفا در شکل مجازی سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امکان‌پذیر خواهد بود و سال مبنای عرضه کتاب برای فروش در شکل مجازی، کتاب‌های منتشر شده از سال ۱۳۹۲ به بعد است. این کتاب‌ها باید مجوز معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داشته باشند.

میزان حمایت از هزینه‌های پستی از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین و ابلاغ خواهد شد و کتابفروشان برای بهره‌مندی از خدمات ویژه «سامانه پست کتاب» باید در این سامانه عضو شوند.

مطالبات کتابفروشان پس از تعیین تکلیف تمام خریدهای انجام شده از کتابفروش و اطمینان از وصول کتاب به دست خریدار به حساب کتابفروش واریز می‌شود. کتابفروش موظف است سفارش‌های دریافتی را حداکثر تا یک روز کاری بعد ثبت و به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد و ملزم به عرضه کتاب بر اساس موجودی اعلام شده هنگام ثبت‌نام در «سامانه خرید از کتابفروشی» است.

همچنین ارسال کتاب برای خریداران رایگان است و خریدار هیچ هزینه‌ای غیر از بهای کتاب پرداخت نخواهد کرد. ثبت سفارش در شکل مجازی نمایشگاه به صورت ۲۴ ساعته است و ساعت تحویل و ارسال بسته‌ها به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران از طریق «سامانه پست کتاب» نیز از ساعت ۸ تا ۱۴ خواهد بود.

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در مصلی امام خمینی‌(ره) و همزمان به‌صورت مجازی در ketab.ir برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا