«این دنیا یه کنسرت به من بدهکاره» با ۲۶ اجرا ۵۰۰ میلیونی شد/ «فردریک» با چهار اجرا ۲۰۰ میلیون تومان فروخت

برنامه اجراهای آذرماه تالارهای نمایشی مجموعه تئاترشهر با میزبانی از ۹ نمایش صحنه‌ای و محیطی و آمار فروش اجراها اعلام شد.

برنامه اجراهای آذرماه تالارهای نمایشی مجموعه با ۹ نمایش در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه، کارگاه نمایش و کافه‌تریای اصلی و چهارسو اعلام شد.

در تالار اصلی و از هفتم آذرماه نمایش «فردریک» نوشته اریک امانوئل اشمیت، ترجمه شهلا حائری و کارگردانی حمیدرضا نعیمی، ساعت ۱۹ با مدت زمان ۱۴۰ دقیقه، قیمت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان در سالن اصلی به صحنه می‌رود. حمیدرضا نعیمی، بهناز نازی، امیرکربلایی‌زاده، کتانه افشاری‌نژاد، کامبیز امینی، جوانه دلشاد، رضا جهانی، رضا داوودوندی، ایمان سلگی، صالح لواسانی، محمدامین پازوکی، فرهاد قدیم‌خانی، مریم صدری، آرمین یعقوبی، علی صادقی، ارسلان شباهنگ، سجاد حیدریه، مهران اکبری، احمدرضا میر رجبی و محمدحسین خلج در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

«فردریک» سرگذشت ستاره‌ بازیگری تئاتر بولوار در پاریس و فرانسه‌ قرن نوزدهم است. فردریک لومتر، بازیگری افسانه‌ای است که تمامِ نقش‌ها و ژانرها را آزموده است. او میلی سیری‌ناپذیر برای بازیگری دارد؛ از لذت‌های زندگی چیزی نیست که تجربه نکرده باشد اما چند ماهی است که در میان تماشاگران متوجه دو چشم میشی‌رنگ می‌شود که در تاریکی فضای سالن نمایش، می‌درخشند و این سرآغاز نمایشنامه‌ اریک امانوئل اشمیت است.

تالار چهارسو نیز از نهم آبان‌ماه میزبان نمایش «این دنیا یه کنسرت به من بدهکاره» نوشته و به کارگردانی سهند خیرآبادی، بازی امیرمهدی ژوله و الیکا عبدالرزاقی، ‌ ساعت ۲۰، با مدت زمان ۶۵ دقیقه و قیمت بلیت ۱۸۰ هزار تومان شده است. این نمایش درباره مردی میان‌سال است که تصمیم گرفته بحران‌های زندگی خود را با مخاطب در میان بگذارد.

تالار قشقایی نیز از هفتم آذرماه میزبان نمایش «دور» نوشته و به کارگردانی وحید نفر شد. این نمایش ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۳۰ هزارتومان روی صحنه است.

علی باروتی، محسن زرآبادی، سهیا ساعی، محمد شکری و محمدهادی عطایی در نمایش «دور» به ایفای نقش می‌پردازند. این نمایش کمدی به بیان خاطره‌ای در تاریخ ۶/۶/۶۶ می‌پردازد.

همچنین نمایش «ودّاد شکافه‌زن» برگرفته از «هفت پیکر» نظامی و به کارگردانی علیرضا دهقانی از هشتم آذرماه به صحنه رفت. نمایش ساعت ۲۰ با مدت زمان ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان میزبان مخاطبان دوستدار ادبیات فارسی است. این نمایش که کاری از گروه خنیاست براساس موسیقی، فرم و حرکت و بازی‌سازی طراحی شده است و در آن ماندانا عبقری، حمیدرضا فراهانی، ‌ جواد اینانلو و زهرا غفاری به ایفای نقش می‌پردازند.

در تالار سایه نیز نمایش «شنگرف» نوشته و به کارگردانی علی یداللهی، قرار است از ۱۲ آذرماه ساعت ۲۰ مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان به صحنه رود و در آن بهرام بهبهانی به عنوان بازیگر و بازی‌دهنده حضور دارد. این نمایش نگاه و ارائه‌ای خاص از داستان معروف «سیاوش» دارد.

همچنین نمایش «وِرا نام تهمینه سهراب کرد» نوشته و به کارگردانی حسین تفنگدار از هفتم آذرماه ساعت ۱۸، مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان در تالار سایه به صحنه رفت. در این نمایش، میترا شجاعی، دانیال تفرشی، ‌ محسن میرهاشمی و مهتاب باجلان ایفای نقش می‌کنند.

این نمایش درباره زنی است که از خاک سر برآورده و مدعی می‌شود داستان کشته شدن سهراب به دست رستم آن‌گونه که تاکنون خوانده و شنیده‌ایم، درست نیست. او که اسرار آن روز شوم را بهتر از هرکسی می‌داند، اینک از جانب روح گردآفرید موظف شده تا پرده از آن راز بزرگ بردارد.

کارگاه نمایش نیز از هفتم آذرماه ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش «سالومه» نوشته و به کارگردانی بابک پرهام با مدت زمان ۴۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان شده است. در این نمایش نکیسا عقبایی به عنوان تنها بازیگر نمایش به ایفای نقش می‌پردازد. امیر شفیعی به عنوان مشاور و علیرضا آل داود نیز به عنوان تهیه‌کننده، در کنار کارگردان حضور دارند.

این نمایش درباره عشق نافرجام «سالومه» دختر هرودیا است که در زندان، عاشق صدای یحیی تعمید دهنده می‌شود اما با طرد شدن از سوی یحیی، کینه او را به دل می‌گیرد و از پدر درخواست سرِ بریده یحیی را می‌کند.

نمایش «یک ملاقات ساده» نوشته و کار جواد تولمی از ۲۱ آبان ماه ساعت ۱۶:۳۰ با مدت زمان ۴۰ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان در کافه‌تریای اصلی تئاترشهر به صحنه رفته است. در این نمایش سبا سلیمانی، عباس علیرضا و مطهره قدسی‌زاده ایفای نقش می‌کنند.

آمار فروش نمایش‌های مجموعه تئاترشهر

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌ تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه، کارگاه نمایش و کافه‌تریای اصلی و چهارسوی مجموعه تئاترشهر تا پایان روز جمعه- ۱۰ آذر ماه- اعلام شد.

نمایش «فردریک» که از هفتم آذرماه در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، با مجموع چهار اجرا و میزبانی از یکهزار و ۵۱۳ مخاطب (با احتساب بلیت تمام بها، نیم بها، تخفیف دار و مهمان) توانست به فروش ۲۱۵ میلیون و ۹۶ هزار تومان دست یابد.

نمایش «این دنیا یه کنسرت به من بدهکاره» که اجرای خود را از نهم آبان ماه در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۸۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۲۶ اجرا و جلب ۳ هزار و ۳۲۳ تماشاگر، توانسته به فروش معادل ۵۲۵ میلیون و ۴۹۲ هزار تومانی دست پیدا کند.

نمایش «یادگار» به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا که اجرای خود را از ۱۶ آبان ماه در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرده بود، با مجموع ۲۰ اجرا و جلب یکهزار و ۴۰ تماشاگر و فروش معادل ۵۶ میلیون و ۶۸۸ هزار تومان به اجرای خود پایان داد.

نمایش «وداد شکافه‌زن» نیز که اجرای خود را از هشتم آذرماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان آغاز کرده است، با سه اجرا توانسته ۱۰۲ تماشاگر را به سالن اجرا جلب کند و به فروشی معادل ۷ میلیون و ۳۸۴ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «دور» به کارگردانی وحید نفر نیز که اجرای خود را از هفتم آذرماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان آغاز کرده است، با چهار اجرا توانست ۳۲۹ تماشاگر را به سالن اجرا جلب کند و به فروشی معادل ۲۹ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان دست پیدا کند.

همچنین نمایش «مامان» به کارگردانی الهام سلج محمودی که از هشتم آبان ماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده بود، ‌ با مجموع ۲۷ اجرا، توانست یکهزار و ۷۶۵ تماشاگر جلب کند و با فروش معادل ۱۳۹ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان به اجراهای خود در این تالار پایان دهد.

نمایش «وِرا نام تهمینه سهراب کرد» که از هشتم آذرماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، ‌ با مجموع سه اجرا، توانست ۱۶۵ تماشاگر جلب کند و به فروش معادل ۱۶ میلیون و ۶۸ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «سالومه» نیز که از هفتم آذرماه در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی ۲۶ نفر و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان روی صحنه رفت، با چهار اجرا توانست ۱۰۴ تماشاگر را به سالن بکشاند و به فروش پنج میلیون و ۹۰۴ هزار تومانی هم دست پیدا کند.

نمایش «یک ملاقات ساده» نیز که از ۲۱ آبان‌ماه در کافه‌تریای اصلی با قیمت بلیت ۵۰ هزارتومان روی صحنه رفته است، با ۱۶ اجرا توانست ۳۳۹ تماشاگر جذب کند و به فروش ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «من نوید نیستم!» به کارگردانی سیدعلی خوشرو نیز که از روز ۲۶ آبان‌ماه در کافه‌تریای چهارسو با قیمت بلیت ۵۰ هزارتومان روی صحنه رفته است، با ۱۱ اجرا توانست ۳۲۶ تماشاگر جذب کند و به فروش ۱۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان دست پیدا کند.

منبع: سینماپرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا