اسماعیلی: آغاز عرضه کالای عفیفانه در ۱۲۰ مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه دیدار با دانشجویان دانشگاه صدا و سیما گفت: در ۱۲۰ مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه مستقیم کالاهای عفیفانه را شروع می‌کنیم.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه دیدار با دانشجویان دانشگاه صدا و سیما در جمع خبرنگاران درباره قیمت چادر گفت: در حوزه وزارت ارشاد اساساً بایستی دسترسی مردم را به پوشاک عفیفانه آسان کنیم. ما با وزارت صمت این کار را پی‌گیری می‌کنیم. بنده و آقای علی آبادی نامه مشترکی به آقای رئیس جمهور نوشتیم، از مجموعه بنیاد مستضعفان هم تشکر می‌کنم، با یارانه‌ای که در حوزه فرهنگی در حال صرف شدن است قواره چادر مشکی مطلوب به زیر پانصد هزار تومان رسیده است.

وی درباره مکان فروش این چادرها نیز گفت: این چادرها در همه نمایشگاه‌هایی که به صورت مستقیم دایر می‌کنیم عرضه می‌شوند. در ۱۲۰ مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند و رفاه عرضه مستقیم کالاهای عفیفانه را شروع می‌کنیم. وعده‌ای که قولش را داده بودیم در یازده سکو صورت بگیرد تقریباً به بیش از یکصد و بیست فروشگاه زنجیره‌ای و در کنار آن چند مجموعه جدید رسیده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با وزیر اقتصاد نشست‌هایی داشتم تا بتوانیم در میدان هفت تیر که مرکز خرید لباس‌های بانوان است که گفته می‌شد لباس مناسب کمتر پیدا می‌شود ان‌شاءالله با همکاری اصناف (ما قرار نیست لباس بفروشیم) و تسهیل شرایط شاهد باشیم تمام کسانی که در حوزه پوشاک عفیفانه فعال هستند سکوی فروش مستقیم در اختیارشان قرار گیرد. در میدان هفت تیر، میدان ولیعصر (عج) و امامزاده حسن (ع) و همه مکان‌هایی که محل اصلی خرید لباس‌های بانوان به‌شمار می‌رود این اتفاق در حال رخ دادن است. ان‌شاءالله در شش ماه آینده وضعیت عمومی عرضه پوشاک در سطح شهر بزرگ تهران به نحو محسوسی برای همه طیف‌ها کالای مناسب وجود خواهد داشت و از این وضعیت گلایه آمیز عبور خواهیم کرد.

وی درباره تغییر در مدیریت خانه سینما گفت: خانه سینما را خانه همه هنرمندان و اهالی فرهنگ می‌دانیم، با همه گونه‌های فکری و سلایق در خدمتشان هستیم. تغییراتی هم که در بخش‌های صنفی رخ می‌دهد از نظر ما تفاوتی نمی‌کند؛ سرکار خانم برومند همکار بسیار خوب هنری ما و چهره‌ای نام آشنا بودند که زحمات بسیار زیادی را کشیدند، برای آقای دهکردی هم آرزوی موفقیت داریم.

اسماعیلی گفت: در همین مدت جلسه‌ای را با ایشان و دوستان هیأت مدیره خانه سینما داشتیم و تلاش کردیم مشکلات مالیاتی و بحث‌های نظیر این را که نگرانی‌هایی را برای اهالی هنر و فرهنگ ایجاد کرده حل کنیم و اساساً بنای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تعامل حداکثری و رفع مشکلات حوزه فرهنگ و هنر است و در این مسیر هم با همه دوستانی که تلاش می‌کنند همکاری داریم.

وی درباره جشنواره فجر نیز گفت: در این جشنواره از پیشکسوتان و هنرمندان قدیمی و جدید و فیلم اولی حضور دارند؛ بهرحال اتفاق مبارکی در حال وقوع است، تعداد ۱۰۶ فیلم برای حضور در جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند همکاران من هم شبانه روزی پی‌گیر هستند تا ان‌شاءالله جشنواره‌ای به یادماندنی در چهل و دومین دوره برگزاری آن رقم بزنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برگزاری جشنواره امام رضا (ع) گفت: دبیر جشنواره آقای فرهاد قائمیان شدند؛ اخیراً هفته فرهنگی ترکمنستان را در اصفهان داشتیم و قرار شد بخشی از جشنواره امام رضا (ع) را در شهر مرو که محل سکونت امام رئوف بود و حضرت چندسال آنجا اقامت داشتند منتقل شود که بخش بین الملل را آنجا برگزار می‌کنیم. بخش‌های جانبی را هم اضافه می‌کنیم. آنجا هم محلی برای معرفی چهره‌های جدید فرهنگی و هنری است. در بخش کتابخوانی بعضاً بالای یک و نیم میلیون نفر شرکت کننده داریم.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا